Julia Wieniawa zadebiutowała na ekranie w 2012 roku, w serialu Rodzinka.pl, dzięki któremu zyskała rozpoznawalność. Od tamtej pory ma na swoim koncie role w serialach takich jak „Klan”, „Na dobre i na złe”, „Na wspólnej” oraz drugoplanowane role w filmach „Kobiety mafii” i „Kobieta sukcesu”. W 2015 roku Julia wydała debiutancki singiel „Co mi jest”, a w 2022 roku na rynku pojawił się jej pierwszy album „Omamy”. W 2023 roku Julka zadebiutowała na deskach teatru i wystąpiła w spektaklu „Gra” w Garnizonie Sztuki, u boku Adama Woronowicza. W tym samym roku dołączyła do jury „Mam talent!”, gdzie zastąpiła Małgorzatę Foremniak. Obecnie pracuje też nad utworami na kolejną płytę. Gwiazda zdecydowanie nie może narzekać na nudę w swoim życiu.

Premiera filmu „Nieobliczalna”. Julia Wieniawa w sukni balowej, Magdalena Cielecka i Agnieszka Grochowska całe w czerni

Julia Wieniawa o swojej sukni „na Kopciuszka” za miliony oraz zabawie modą

Kilka dni temu celebrytka pojawiła się na premierze thrillera, w którym gra jedną z głównych ról. Na tę okazję wybrała ogromną, błękitną suknię z satyny z dużym rozcięciem na nodze. Znalazła również chwilę, by porozmawiać z reporterem Kozaczka. Nie mogło oczywiście zabraknąć tematu jej zapierającej dech w piersiach stylizacji. Choć Julia nie chciała wyjawić ile dokładnie kosztowała suknia, zapewniła, że „może nie miliony, ale pare zer będzie, tanio nie jest”. Następnie zdradziła, komu zawdzięcza projekt oraz opowiedziała więcej o swojej fascynacji i zabawą modą:

Zawsze wszystkie kreacje wymyślam z Kacprem Kujawą oraz projektantami, którzy za nas szyją. Kacper Kujawa to jest mój stylista, a sukienkę uszył Konrad Bikowski. Lubię to, to jest element kreacji wizerunku. Stwierdziłam, że kurcze kiedy jak nie teraz, trzeba się bawić tą modą, póki jestem jeszcze młoda. (…) Jak będę starsza też będę się z modą przyjaźnić, moda nie zna wieku.

Z kolei gdy zwróciliśmy uwagę na jej liczne stylizacje w programie „Mam talent”, uradowana aktorka podkreśliła, że przykłada do nich dużą uwagę i specjalnie dla fanów stara się ich zaskoczyć kolejnym zapadającymi w pamięć outfitami:

Super, że to jest doceniane, bo naprawdę spędzamy nad tym sporo czasu. Uważam, że to jest element show, to jest program rozrywkowy i oprócz tego, że trzeba się merytorycznie wypowiedzieć, gdzieś tam wyjść do tych ludzi to ja wiem to, że część moich fanów czeka na kolejny odcinek, żeby zobaczyć jaką będę miała stylizację, nie tylko dla tych wszystkich występów. Więc to jest taki miły element dodatni.

Maciej Musiał mówi o kontynuacji „Rodzinki.pl”: „Chciałbym, żebyśmy przenieśli się do czasów średniowiecza”

Julia Wieniawa potwierdza reaktywację Rodzinki.pl!

Padła również dobra wiadomość dla fanów serialu Rodzinka.pl! Pod koniec wywiadu Julia potwierdziła plotki o tym, że serial doczeka się reaktywacji, a ona razem z innymi aktorami wraca do obsady:

Tak, dostałam ten telefon, potwierdzam, że są pisane scenariusze – wyjawiła, a zapytana o to, czy chętnie spotka na planie znajome twarze dodała: No pewnie, że tak, lubię tych ludzi, więc czemu nie. Nadal mam kontakt z niektórymi, ale z niektórymi fajnie się spotkać ponownie.

W trakcie wywiadu aktorka opowiedziała nam również o swojej nowej roli w filmie „Nieobliczalna” oraz poświęceniach i ustępstwach, na które jest gotowa pójść, gdy wymaga tego rola. Jesteście ciekawi, czy Julka zgodziłaby się przytyć lub ogolić na łyso dla roli w filmie? Obejrzyjcie całość naszego wywiadu!

Półfinał „Mam Talent”. Julia Wieniawa tą stylizacją skradła show

pasekkozak

scena z: Julia Wieniawa, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

scena z: Julia Wieniawa, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

scena z: Julia Wieniawa, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Warszawa, 09.04.2024, Premiera filmu Back to Black. Historia Amy W i n e h o u s e,,Image: 863671578, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Radosław NAWROCKI / Forum

Warszawa, 29.02.2024, Ramówka Wiosna ’24 Telewizji TVN – kolacja dla gwiazd,,Image: 852326061, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Radosław NAWROCKI / Forum

scena z: Julia Wieniawa, fot. Podlewski/AKPA