Szykuje się wielki medialny powrót. Kamil Durczok (48 l.), który w marcu 2015 roku odszedł z Faktów po tym, jak komisja powołana przez TVN ustaliła, że w redakcji programu mogło dojść do nadużyć względem pracowników.

Zobacz: Sąd przyznał Kamilowi Durczokowi 500 tys. zł zadośćuczynienia

Dziennikarza obowiązuje półtoraroczny zakaz konkurencji. Kończy się on we wrześniu. I zapewne w tym czasie wystartuje nowy projekt Durczoka, nad którym były szef Faktów pracuje już od pewnego czasu.

Jak podaje portal Wirtualne Media, na początku kwietnia Durczok zarejestrował spółkę Coal Minders. Obszarem zainteresowania spółki jest „działalność portali internetowych”.

I dzieje się. Ostatnio dziennikarz zamieścił na Twitterze zdjęcie pokazujące remont pomieszczeń biurowych, a wczoraj zdjęcie przedstawiające pięknie wykończony taras:

Pięknie tu… I pomyśleć że 4 miesiące udało się nam to utrzymać w tajemnicy – napisał dziennikarz.

Czytaj też: Praca – gdzie jej szukać?

Spółka Durczoka już szuka dziennikarzy do redagowania strony. Redakcja portalu będzie się mieścić w Katowicach. Kandydaci do pracy w serwisie Durczoka oprócz gotowości do wyzwań i poświęceń, a także biegłego poruszania się w internecie muszą wykazać się obecnością na co najmniej trzech portalach społecznościowych.

Przypomnijmy, że po odejściu z TVP pracę w internecie znalazł też Tomasz Lis.

Kamil Durczok wraca

Kamil Durczok wraca

Kamil Durczok wraca