Kamil Sipowicz (67 l.), który w lipcu 2018 roku stracił ukochaną kobietę, Korę, znalazł miłość. Były partner wokalistki Ogli Jackowskiej, która zmarła na raka, zaczyna na nowo układać swoje życie.

Jak czuje się mąż po śmierci Kory, Kamil Sipowicz

Kim jest Kamil Sipowicz, były partner życiowy Kory?

Kamil Sipowicz jest historykiem filozofii, pisarzem i poetą. Jest też artystą – zajmuje się rzeźbą, maluje. Sipowicz w 2013 roku ożenił się z Korą po ponad 40 latach związku. Owocem ich miłości jest syn Szymon, który urodził się w 1976 roku.

Sipowicz bardzo mocno przeżył odejście żony. Po śmierci Kory udzielił wielu wywiadów, w których opowiadał o tragedii, jaką było rozstanie z ukochaną.

Po ponad roku wdowiec po Jackowskiej zaczyna układać sobie życie. Sygnałem, że w życiu Kamila pojawiła się nowa miłość, była zmiana statusu na Facebooku. Sipowicz zmienił go na „w związku”.

Kamil Sipowicz o Korze: Nie przyjęła ostatniego namaszczenia

Artysta nie chce na razie komentować swojego życia osobistego. W programie Moniki Jaruzelskiej Towarzyszka Panienka powiedział:

Może tak, ale nie chciałbym o tym mówić. Chciałbym żeby to zostało moją prywatnością.

Sipowicz dodał też, że czuje, iż jest możliwa miłość po rozstaniu:

Można kochać dwie osoby. Podejrzewam, że miłość jest niepodzielna. „Miłość zaczyna się od miłości” – tak jak Kora powiedziała i można kochać wiele osób. Wielu ludzi tego doświadcza. Jeżeli jedna osoba cię kochała i np. nie żyje, i jeżeli cię naprawdę kochała, to chciałaby, żebyś ty był szczęśliwy, a najwięcej szczęścia daje miłość. Myślę, że Kora by chciała, żebym był z kimś w związku i żebym kogoś kochał. Tak samo byłoby odwrotnie. Gdybym ja zmarł, chciałbym, żeby Kora była w szczęśliwym związku. Samotność nie jest dobra – podsumował były mąż Kory.

Kamil Sipowicz wyjaśnia, na co dokładnie choruje Kora

Tymczasem w internecie pojawiły się plotki, że nową partnerką Kamila jest wspólna znajoma jego i Kory, trzydziestoletnia Sylwia. Nowa miłość Sipowicza jest podobno fanką twórczości Kory.

scena z: Kamil Sipowicz, Ramonka, Kora Jackowska, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA

scena z: Kamil Sipowicz, SK:, , fot. Krzemiński Jordan/AKPA

scena z: Kamil Sipowicz, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

scena z: Kora Jackowska, Kamil Sipowicz SK: , , , , fot. Baranowski/AKPA