Katarzyna Figura to jedna z najpopularniejszych polskich aktorek, która na koncie ma kilkadziesiąt ról filmowych. Znana przede wszystkim z „Kilera”, „Złota dezerterów”, „Zemsty” Andrzeja Wajdy, „Pianisty”, „To nie tak jak myślisz kotku” oraz dramatów „Ubu Król” i „Żurek”. Prócz tego, na swoim koncie ma wiele polskich serialu, w tym: „Komediantka”, „Złotopolscy”, „Świat według Kiepskich”, „Na dobre i na złe”, „13 Posterunek 2”, „PitBull” czy „Lokatorzy”.

Prywatnie była żoną Jana Chmielewskiego, z którym doczekała się syna Aleksandra, jednak odeszła od męża, a w późniejszych wywiadach przyznała, że była ofiarą przemocy domowej. Powtórnie wyszła za mąż za biznesmena Kaia Schoenhalsa, z którym ma dwie córki: Koko i Kaszmir.

Katarzyna Figura wraca do koszmaru, jaki przeżyła z byłym mężem: „10 lat niebezpiecznego życia, ciągle w strachu”

Katarzyna Figura o swojej chorobie. Aktorka cierpi na cukrzycę

Teraz Katarzyna Figura pojawiła się w programie Marzeny Rogalskiej „Rogalska Show” w TVN Style, gdzie opowiedziała o swoim zdrowiu i chorobie, na którą cierpi. Jakiś czas temu fani zauważyli u aktorki umieszczone na ramieniu urządzenie i pojawiły się pierwsze spekulacje dotyczące zdrowia Katarzyny.

Aktorka przyznała, że cierpi na cukrzycę i od lat musi kontrolować poziom glukozy we krwi. W trakcie rozmowy zdradziła, jak na co dzień radzi sobie z chorobą:

Mam cukrzycę. (…) Skanuję i no i mam 110. Jest dobrze. To jest taki wręcz zakres bardzo bezpieczny. Czyli nie mam stresu spotykając i rozmawiając się z tobą, z państwem i jestem zdrowia. Stosunkowo niedawno się dowiedziałam, że ta cukrzyca potrzebuje spokoju. Muszę nad tym systemem nerwowym bardzo panować.

Jednocześnie przyznała, że miała do czynienia z chorobą już wcześniej i cukrzyca występowała u niej w rodzinie:

W ogóle problem cukrzycy jest mi dobrze znany, ponieważ mój tata był diabetykiem. (…) Gdy miał około pięćdziesiątki, okazało się, że choruje na cukrzycę. Musiał przyjmować insulinę i używać glukometru. Wtedy nie rozumiałam, dlaczego zawsze ma przy sobie coś do przegryzienia. Nie rozumiałam także jego problemów emocjonalnych, które były wynikiem choroby. Zrozumiałam dopiero po latach, gdy dotknęły także mnie.

Okazuje się, że po raz pierwszy z cukrzycą aktorka mierzyła się w 2007 roku, gdy była w kolejnej ciąży:

Gdy okazało się, że będę miała trzecie dziecko, natychmiast zrobiłam badanie w kierunku cukrzycy, która powróciła. Korzystałam wtedy już z doświadczeń nabytych podczas poprzedniej ciąży. Po narodzinach Kaszmir lekarz powiedział mi, że jest prawdopodobne, że w wieku bardzo dojrzałym będę miała cukrzycę i że muszę się pilnować – opowiadała.

Katarzyna Figura reaguje płaczem, gdy mówi o dzieciach i byłym mężu

pasekkozak

Katarzyna Figura o przemocy domowej: „Gdy dziecko widzi, że matka jest bita, to jest porażające…”

scena z: Katarzyna Figura, SK: 48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni – Ceremonia Zamknięcia, , fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

scena z: Katarzyna Figura, fot. Piętka Mieszko/AKPA

scena z: Katarzyna Figura, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

scena z: Katarzyna Figura, SK:, , fot. AKPA

Premiera filmu: " Dziewczyny z Dubaju". Dody nie było, ale nie zapomniały o niej...

Katarzyna-Figura fot. AKPA/Piętka Mieszko

scena z: Katarzyna Figura, SK:, , fot. Niemiec/AKPA