Katarzyna Figura jest mamą trójki dzieci: syna Aleksandra ze swojego związku z przedsiębiorcą Janem Chmielewskim oraz dwie córki Koko Claire i Kaszmir Amber z małżeństwa z Kaiem Schoenhalsem, z którym wzięła ślub w 2000 roku. W 2012 roku w wywiadzie dla „Vivy!” Katarzyna Figura po raz pierwszy wyznała, że przez lata była ofiarą przemocy domowej. Jej rozwód z przemocowcem nastąpił dopiero w 2021 roku.

Katarzyna Figura reaguje płaczem, gdy mówi o dzieciach i byłym mężu

Katarzyna Figura o przemocy domowej. Jej dzieci widziały jak ojciec bije matkę

Jakiś czas temu Katarzyna Figura pojawiła się w programie Magdy Mołek „W moim stylu”, gdzie nie mogła powstrzymać łez powracając wspomnieniami do swojej gehenny z mężem i wspominając o dzieciach. Teraz temat wypłynął ponownie u Moniki Olejnik w najnowszym odcinku jej programu „Otwarcie”. Figura po raz kolejny otworzyła się w temacie przemocy domowej i opowiedziała szczerze o swoich przerażających doświadczeniach:

Najbardziej doświadczalną i wykrywalną przemocą jest ta fizyczna. O niej się mówi najwięcej. Oczywiście jest ona dotkliwa, ale jest tylko na powierzchni, a przemoc psychiczna, emocjonalna i finansowa — to jakiś czołg, bomba i amputacja wewnętrzna. To jest straszne.

Aktorka przyznała też, że były mąż znęcał się nad nią w obecności dzieci, które nie mogły nic zrobić i mogły tylko bezradnie patrzeć jak ich matka jest bita:

One były małe. Były świadkiem i doświadczały tego wszystkiego, co ja doświadczałam. Gdy dziecko widzi, że matka jest bita, to jest porażające, bo ono czuje, że nie ma już żadnej pomocy. I dziecko bierze na siebie tę straszliwą odpowiedzialność i winę.

Z kolei w wywiadzie dla Magdy Mołek, Katarzyna Figura przyznała, że jedynym ratunkiem dla niej i dzieci było zebranie w sobie całej odwagi i głośne opowiedzenie o doświadczanej przemocy, które pomogło jej potem w sądzie:

To był mój jedyny ratunek i tak też później to zostało przez sąd określone, że miałam prawo do postąpienia w taki sposób, czyli do wystąpienia publicznego, dlatego, że czyniłam to w obronie zdrowia i życia moich dzieci i moim własnym.

Tak zmieniała się Katarzyna Figura! Pamiętacie, jak wyglądała na początku kariery?

pasekkozak