18 listopada w kinach zadebiutował jeden z najbardziej oczekiwanych filmów tego roku – „Chrzciny”. Katarzyna Figura brawurowo zagrała w nim dojrzałą kobietę z prowincji, matkę sześciorga dzieci, która za wszelką cenę chce pojednać skłóconą rodzinę. Na potrzeby tej roli aktorka przeszła spektakularną metamorfozę – zmiana koloru włosów, postarzenie i przybranie na wadze.

Spektakularna metamorfoza KATARZYNY FIGURY w filmie CHRZCINY

Katarzyna Figura o dzieciach

Z tej okazji Katarzyna Figura pojawiła się w programie Magdy Mołek w „Moim stylu”. Już na początku aktorce poleciały łzy, kiedy zaczęła mówić o dzieciach.

Magda Mołek zwróciła uwagę, że do jej bohaterki w filmie „Chrzciny” dzieci mówią „mamuś”, a ona sama mówi tak do swojej mamy. Figura wtrąciła, że tak samo do niej mówią dzieci: „Tak mówią do mnie moje dzieci. Mam troje dzieci: Aleks ma 35 lat, Koko 20, Kaszmirka 17,5”.

Katarzyna Figura ma problemy finasowe. Wszystko przez męża?

Mołek dopytała, co dla niej oznacza słowo „mamuś”: 

O kurcze zaczynam płakać. No tam jest wszystko, no tam jest… (łzy) no i masz babo placek. Jest jakaś bezgraniczna miłość, bezwarunkowa i myślę, że to jest wzajemne (łzy). No nic, w końcu to zostanie na ekranie, takie jest życie. Tu się śmiejemy, tam płaczemy. Myślę, że taka też jest miłość matki, miłość macierzyńska jest ponad wszystko. Przepraszam za to wzruszenie, okropnie się czuje. W moim  życiu moje dzieci są największym moim sukcesem, to jest mój największy sukces życiowy, największa moja miłość – tłumaczy.

Potem Magda Mołek wróciła wspomnieniami do byłego męża aktorki. Przypominamy, że Katarzyna Figura była ofiarą przemocy fizycznej i psychicznej, jakiej doświadczyła ze strony swojego byłego męża. Po rozstaniu z nim musiała zacząć wszystko od nowa.

Kiedyś Wam się przyglądałam w jednym z warszawskich restauracji i pomyślałam sobie: „czyli można być królową życia, można grać wspaniałe role, można grać w Hollywood, można ułożyć sobie życie w pięknym dojrzałym kobiecym wieku. Można mieć dzieci, można mieć partnera i ten idealny obrazek istnieje. I potem, kiedy ten idealny obrazek nie istnieje, to pomyślałam – ile trzeba mieć odwagi, żeby zawalić taki pomnik. Zrobiłaś nieprawdopodobną rzecz w czasach, w których nie robiono – podkreśla Mołek.

Katarzyna Figura rozwodzi się

Aktorka przyznała, że ujawnienie tego, że jest ofiarą przemocy domowej było jedynym jej ratunkiem:

To był mój jedyny ratunek i tak też później to zostało przez sąd określone, że miałam prawo do postąpienia w taki sposób, czyli do wystąpienia publicznego, dlatego, że czyniłam to w obronie zdrowia i życia moich dzieci i moim własnym. (Płacz) Przepraszam, to jest strasznie mocne – wyznaje.

Zdradza, że pomógł jej przyjaciel za granicy, który mieszkał w Polsce:

Mój przyjaciel cudzoziemiec od lat żyjący w Polsce podpowiedział mi, że jedyną drogą jest wykorzystanie mojej pozycji, jako osoby publicznej, to jest jedyna droga ratunku, że rozwód będzie trwał… – powiedziała Figura.

scena z: Katarzyna Figura, SK:, , fot. AKPA