Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski 5 lat temu zostali rodzicami córki Helenki. Warnke przyznała w jednym z wywiadów, że nie marzyła o dziecku, jednak zdecydowała się na macierzyństwo ze względu na Stramowskiego. Przez pewien czas para uchodziła za idealne małżeństwo, ale niestety, ich związek ostatecznie nie przetrwał i rozstali się w 2022 roku, a 16 października 2023 roku sfinalizowali swój rozwód. Od rozstania aktorzy dzielą się opieką naprzemienną nad córką.

Katarzyna Warnke szczerze o utracie przyjaciół: „Byłam tym zaskoczona”

Katarzyna Warnke nigdy nie ukrywała, że macierzyństwo nie do końca jest jej pasją i wyborem. Jakiś czas temu w wywiadzie dla „Ładne Bebe” 46-latka podkreśliła, że nie chce być sprowadzana tylko do roli matki:

Kiedy matka jest tylko matką, staje się zwierzęciem. O ile na początku dziecko potrzebuje tej zwierzęcości, by przetrwać, o tyle później tego nie chce. Nie chciałam sprowadzać siebie do lęku, pieluchy i mleka, chyba bym nawet ostatecznie nie potrafiła. Mamy dwa wyjścia – otrzeźwieć i zacząć walczyć o siebie od razu albo dać się pochłonąć. Dla mnie sprowadzenie siebie do roli matki to niszczenie siebie. Potem pojawiają się pretensje do siebie, do partnera, do dziecka.

Warnke gorzko o macierzyństwie: „Sprowadzenie siebie do roli matki to NISZCZENIE siebie”

Katarzyna Warnke o opiece naprzemiennej nad córką. Ma czas dla siebie

Teraz Warnke udzieliła kolejnego wywiadu, a w rozmowie z Agnieszką Woźniak-Starak i Gabi Drzewiecką poruszyła temat naprzemiennej opieki nad córką. Aktorka wyznała, że obecna sytuacja jest dla niej bardzo korzystna, ponieważ pozwala jej mieć czas dla siebie:

Może przewrotnie to zabrzmi, albo szokująco dla niektórych, ale naprawdę, to, że w tej w chwili opiekujemy się córką osobno z moim byłym mężem, daje mi taką przestrzeń bycia ze sobą, której nie miałam, kiedy byliśmy razem. Czyli są plusy i minusy, moim zdaniem, tej sytuacji. (…) Są ludzie, którzy nie wyobrażają sobie bycia samemu ze sobą, nie chcą być sami i to też jest okej. Myślę, że to są prawdziwie rodzinni ludzie. Ja nie jestem taką osobą, nie jestem rodzinna. Potrzebuję mieć dużo czasu dla siebie.

Warnke wróciła również do swojego kontrowersyjnego wywiadu dla magazynu „Ładne Bebe”. Podkreśliła, że pomimo negatywnych komentarzy, wiele kobiet zgadza się z jej przemyśleniami:

To jest wstrząsająca i poruszająca mnie sytuacja, że ja mówię zwykłe dla siebie rzeczy i to nie powinna być kwestia jakiejś wielkiej odwagi, a się okazuje, że jednak tak to jest odbierane. Moim zdaniem jest więcej kobiet, które myślą podobnie. One potrzebują znaku, że można powiedzieć o tym, jak jest trudno, mimo że się kocha swoje dzieci, że brakuje im siebie samych, że to jest codzienna walka o samą siebie w kontekście macierzyństwa, bycia z dziećmi, bycia dla rodziny, a jednak bycia sobą, że wcale nie jest tak różowo, że to są paradoksalne sprawy, uczucia i sytuacje.

Piotr Stramowski WŚCIEKŁ SIĘ na Instagramie! Mówi o Katarzynie Warnke

Katarzyna Warnke o wyrzeczeniach w ciąży. Mówi o karierze

Na koniec nawiązała do ciąży i wyrzeczeń, które towarzyszą kobietom decydującym się na macierzyństwo:

Nawet sama ciąża, bycie w ciąży jest ludzkim przekroczeniem, którego nie doświadczają mężczyźni i być może dlatego, to jest tak nieopowiedziane (…). Bardzo zazdroszczę kobietom, które wchodzą w tę przestrzeń tak radośnie, w radości rodzą te dzieci i udaje im się to wszystko ułożyć (…). Wierzę w to, że są takie kobiety, ale większość z nas mierzy się z tym, żeby znaleźć w sobie siłę, żeby być ze sobą blisko, pomimo tylu zobowiązań, żeby mieć jakąś karierę. Naprawdę, to są rzeczy tak trudne do pogodzenia i jeszcze to że masz zakaz mówienia o tym, no to to jest już totalna niesprawiedliwość. Uważam, że trzeba to przerwać i będę to robiła.

Zgadzacie się z nią?

pasekkozak

Warszawa, 29.02.2024, Ramówka Wiosna ’24 Telewizji TVN – kolacja dla gwiazd,,Image: 852327048, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Radosław NAWROCKI / Forum

scena z: Katarzyna Warnke, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

scena z: Katarzyna Warnke, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

scena z: Katarzyna Warnke, fot. Piętka Mieszko/AKPA

scena z: Katarzyna Warnke, fot. Piętka Mieszko/AKPA

scena z: Katarzyna Warnke, SK:, , fot. Baranowski/AKPA

scena z: Katarzyna Warnke, fot. Wojtalewicz Jarosław/AKPA

scena z: Katarzyna Warnke, SK:, fot. Michał Baranowski/AKPA