Kinga Duda jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Mimo młodego wieku, aspirująca prawniczka ma już na swoim koncie bogate doświadczenie zawodowe. Jeszcze jako studentka startowała w konkursach prawniczych, ma również na swoim koncie liczne kursy z międzynarodowych uczelni. Po obronie pracy magisterskiej, córka prezydenta Dudy dostała propozycję stażu w prestiżowej, londyńskiej kancelarii, a w międzyczasie odbyła również staż w Parlamencie Europejskim.

Jak potoczyła się kariera Kingi Dudy?

Następnie Kinga Duda rozpoczęła bardzo krótką pracę w Kancelarii Prezydenta, gdzie miała pełnić rolę doradcy prezydenta oraz „głosu młodego pokolenia”. Jej współpraca z Kancelarią skończyła się jednak dość szybko i 26-letnia Kinga rozpoczęła staż w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Żoliborza w ramach szkolenia aplikantów adwokackich.

Kinga Duda NIE jest już doradczynią ojca. Ma INNE plany

kinga-duda-pt

 

Kinga Duda pracuje w warszawskiej kancelarii

Jakiś czas temu Kinga dostała pracę w jednej z warszawskich kancelarii, w której konsekwentnie rozwija swoją dalszą karierę. Jak wynika z informacji zamieszczonych przez kancelarię na oficjalnej stronie internetowej córka prezydenta zajmuje się kontraktami IT, a także sporami sądowymi i arbitrażowymi. Jej obecne miejsce pracy nie szczędzi Kindze pochwał i na stronie internetowej przedstawia ją jako utalentowaną i ambitną prawniczkę:

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Columbus School of Law (Washington D.C.)(LL.M), przewodnicząca Koła Naukowego Postępowania Cywilnego TBSP UJ. Uczestniczyła w licznych konkursach międzynarodowych z zakresu mediacji i arbitrażu międzynarodowego, m.in. Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot. Doświadczenie zdobywała w polskich i międzynarodowych kancelariach prawnych, przed dołączeniem do zespołu odbywała staż w jednej z czołowych kancelarii prawnych w dziedzinie arbitrażu międzynarodowego w Londynie.

A co o swoim miejscu pracy myśli sama Kinga? Chociaż zazwyczaj stroni od udzielania się publicznie i wypowiadania swoich opinii, to wyraziła swój zachwyt na portalu LinkedIn, gdzie zamieściła entuzjastyczny wpis, jako odpowiedź do oferty naboru do zespołu, w jej obecnym miejscu pracy:

Zapraszamy! Ciekawe wyzwania w fantastycznej atmosferze.

Wygląda na to, że jest zadowolona ze swojej pracy. Czy zostanie tam na dłużej?

Kinga Duda, daughter of Poland’s President Andrzej Duda, attends a Polish-American reception hosted by U.S. President Donald Trump in the East Room of the White House in Washington, U.S., June 12, 2019. REUTERS/Kevin Lamarque

Kinga Duda

Krakow, 24.12.2016.  Kinga Duda., Image: Model Release: no, Credit line: Forum, Forum

Kinga Duda w lokalu wyborczym

Kinga Duda/fot. FORUM

Kinga Duda pracuje w Kancelarii

Kinga Duda