Kinga Duda nie piastuje już żadnego stanowiska w kancelarii prezydenta i przy okazji własnego ojca Andrzeja Dudy. Funkcję społecznego doradcy głowy państwa powierzono 25-letniej prawniczce w sierpniu 2020 roku. W czasie pełnienia obowiązków musiała zmierzyć się m.in. ze Strajkiem Kobiet, przy okazji wyznając, że poglądy, to jej prywatna sprawa.

Polityk PiS próbował wytłumaczyć, czym Kinga Duda zajmuje się w Kancelarii Prezydenta. „Apeluję o minimum powagi”

Kinga Duda – stanowisko w Pałacu Prezydenckim

Działalność Kingi Dudy na rzecz jej ojca była wielokrotnie obiektem krytyki – przeciwnicy głowy państwa zarzucali mu nepotyzm, ten z kolei tłumaczył, że jego córka pracuje za darmo, co w przypadku świeżo upieczonych absolwentów jest często stosowaną praktyką. Warto jednak zaznaczyć, że nie wszyscy mają szansę na zdobywanie doświadczenia u boku prezydenta.

O tym, że latorośl państwa Dudów nie sprawuje już żadnej funkcji w kancelarii ojca, poinformował rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Wiemy, gdzie mieszka Kinga Duda. Koszt wynajmu zapiera dech jej rówieśnikom

Kinga Duda nie jest już społecznym doradcą prezydenta Andrzeja Dudy; ma to związek z nowym etapem życia zawodowego córki prezydenta – powiedział.

Redakcja „Wprost” rozmawiała z Zofią Romaszewską, będącej współpracownikiem Andrzeja Dudy. Działaczka opozycja z czasów PRL wyznała, że miło wspomina pracę z Kingą Dudą.

Kinga Duda WALCZY z KOŃSKIM ŁAJNEM. W asyście funkcjonariusza SOP

Krótko z nią pracowałam. To niesłychanie kompetentna i bardzo sympatyczna dziewczyna. A przy tym chętna do nauki, robiła dobre wrażenie – powiedziała Romaszewska.

O komentarz pokusiła się również profesor Magdalena Środa.

Kinga Duda zniknęła z listy doradców prezydenta. Dlaczego nie zniknęła cała ta nieszczęsna rodzina??Niema Agata, narciarz Duda i ich wyjałowiona z wszelkich poglądów córeczka – napisała na Facebooku?

Póki co nie wiadomo, jakie plany na przyszłość ma Kinga Duda, jednak można mieć pewność, że praktyka zdobyta w Pałacu Prezydenckim podniosła poprzeczkę naprawdę wysoko.

 

Andrzej Duda (PiS)zcórką Kingą Dudą podczas spotkania z młodzieżą

Andrzej Duda (PiS)zcórką Kingą Dudą podczas spotkania z młodzieżą fot. Adam Chelstowski / Forum

Kinga Duda na wieczorze wyborczym

Kinga Duda/fot. FORUM

Kinga Duda w granatowej sukience

Kinga Duda/fot. AKPA

scena z: Kinga Duda, SK:, , fot. Niemiec/AKPA