Kinga Rusin w ostatnim czasie porzuciła dziennikarstwo na rzecz podróżowania po świecie. Mimo tego nadal zabiera głos w najważniejszych sprawach kraju oraz udziela się politycznie i społecznie.

Wojna trwa! Kinga Rusin pisze: „Ogórek jest częścią czegoś wyjątkowo odrażającego”

Kinga Rusin zaapelowała do Agaty Dudy

Kilka dni temu Kinga Rusin udała się do Abu Dhabi, Zjednoczonych Emiratów Arabskich na kobiecy Szczyt Forbes 30/50. Po spotkaniu się z Ołeną Zełenską i Hillary Clinton zaapelowała do pierwszej damy Agaty Dudy:

W moje urodziny apeluję do Agaty Dudy. Po tym co z ust Ołeny Zełenskiej i Hillary Clinton usłyszałam wczoraj na Szczycie Kobiet Forbes 30/50 na temat roli Pierwszych Dam, apeluję, żeby wreszcie rozpoczęła Pani realne i widoczne działania zmierzające do końca Piekła Kobiet w Polsce! – zaczęła.

Tłumaczy, że po wyroku pseudo TK z 2020r. kobiety boją się o swoje zdrowie i życie, a do tego doszedł „rejestr ciąż”, z którego mogą zrobić „użytek” prokuratorzy, gdyby ciąża nie została donoszona.

Czy dziwi więc, że już 68 % kobiet w Polsce, w wieku „rozrodczym”, nie chce zachodzić w ciążę? Zlekceważono protesty i opinię olbrzymiej większości kobiet. W ten sposób przedmiotowe traktowanie kobiet stało się w Polsce, kraju w środku Europy(!), normą, również „prawną”. Stałyśmy się „inkubatorami”. Odebrano nam fundamentalne prawo do decydowania o sobie. Jesteśmy upokorzone – stwierdza.

Zauważa, że pierwsza dama nie broni kobiet, nie solidaryzuje się z nimi, nie wykonuje żadnych gestów w ich stronę: „Nie padły z Pani ust żadne słowa oburzenia przeciw brutalności policji w czasie protestów kobiet . Raz tylko głośno zastanawiała się Pani „czy zmuszać kobiety do heroizmu”. „Mam wątpliwości”. Wątpliwości?” – pisze Rusin.

Kinga Rusin pokazała mamę! „80 lat??? Jak dla mnie max 50” – piszą fani

Według dziennikarki, tytuł Pierwszej Damy to zobowiązanie, to wartość i szansa, to realny wpływ. Podkreśla, że ogromna większość Polek oczekuje natychmiastowej zmiany, a pierwsza dama milczy, nie rusza małym palcem, by kobietom ulżyć.

Nie apeluje Pani do hierarchów kościelnych, którzy o kobiecych macicach mają więcej do powiedzenia niż ich posiadaczki, nie prowadzi szeroko zakrojonej kampanii wśród polityków rządzącej partii, nie apeluje do prokuratury o zaniechanie stosowania drakońskiego prawa. Jak powiedziała Olena Zełenska:
”Pierwsze damy to nie soft power, to realna siła, co udowadniają żony wielu prezydentów” – wspomina.

Kinga Rusin pokonała straszliwą traumę sprzed lat. Wspomina tragiczne wydarzenia, które mogły się skończyć śmiercią!

Na koniec stwierdza, że nie korzystając ze swojej realnej siły, nie czyniąc żadnych wysiłków, udowadnia, że los kobiet i ich prawa są dla Agaty Dudy mniej warte niż „jedynie słuszna” ideologia i kościelna doktryna, albo – co chyba byłoby najgorsze – święty spokój.

PS. Nie wspomnę o braku reakcji na skandaliczne, cyniczne i nieludzkie działania funkcjonariuszy PiS łamiących prawo i jakiekolwiek moralne standardy! Gdzie Pani głos po śmierci Mikołaja?! – zauważa.

Fot. Mateusz Wlodarczyk / Forum

Wizyta Prezydenta Ukrainy w Polsce. Pierwsza Dama Agata Kornauser-Duda, Prezydent Andrzej Duda

Agata Kornhauser-Duda, Andrzej Duda

Agata Kornhauser-Duda, Andrzej Duda/fot. AKPA