W związku z pandemią koronawirusa rząd podjął różne kroki, które mają zapobiec drastycznym scenariuszom. Zamknięto szkoły, przedszkola, teatry, kina i muzea. Pracownikom zaleca się pracę zdalną, uczniom i studentom siedzenie w domach.

Piłkarz Juventusu Turyn ZAKAŻONY koronawirusem! Co ze Szczęsnym i Ronaldo?

Niektórzy boją się bardziej, inni mniej. Jeszcze inni bagatelizują zagrożenie. O takie właśnie zachowanie internauci oskarżają Jarosława Kuźniara. Dziennikarz naraził się postem, który zamieścił na twitterze.

Jarosław Kuźniar napisał:

Zamykanie szkoły po szkole, wyganianie dzieciaków z przedszkoli, wygaszanie imprez, blokady kin, muzeów, teatrów to czyste szaleństwo. Od polityków i mediów oczekiwałbym opanowania, dojrzałości, braku manipulacji i sensacji. Wiem, za dużo.

Kolejny wpis brzmiał zaś tak:

Pisałem ten post przez 30 sekund z wirusami na klawiaturze, w biurze, gdzie ktoś kichnął. Wczoraj kawę parzył mi barista, który był na nartach we Włoszech. Cholera wszyscy żyjemy. Mało tego, wygląda na to, że #coronavirus też będzie żył długo. I mutował, jak grypa robi od lat.

Na komentarze internautów nie trzeba było długo czekać. Wielu uznało, że Kuźniar zachowuje się nieodpowiedzialnie. Inni oskarżają dziennikarza o żarty, które w obecnej sytuacji sa nie na miejscu:

Wie Pan, jestem daleki od chwalenia tego rządu bo nie jest z mojej bajki, ale opozycja przegrtywa to kretesem. Rząd podejmuje stanowcze środki – źle. Jeśli rząd by zrobił to co Wlosi czy Hiszpanie na początku to byście walili, że nic nie robią – pisze użytkownik Twittera.

Kim Kardashian wyjawiła, że wróżka PRZEWIDZIAŁA epidemię koronawirusa w 2008 roku!

Serio? 20 lutego we Włoszech było DWÓCH chorych. Zbagatelizowali wirusa. Dziś nie radzą sobie z pomocą umierającym starym i chorym – także na inne choroby.
Zakażenie idzie wykładniczo. Wirus nie boli – myślenie także nie – zauważa Dorota Zawadzka.

Może Pan przechodzi bez objawowo i roznosi Pan dalej nie mając świadomości. Ciekawy temat do żartów – kwituje ktoś inny.

Rozumiem, że innych, dzieci z obniżoną odpornością, osoby starsze u których śmiertelność sięga 21%, ma Pan w d..ie? – pisze internauta do Kuźniara.

Hasztag koronaferie; koronawirus zamknął uczniów w domach – zobaczcie, co robią

Inni piszą „grubo”:

Ja pie*dole xDDD idealny przykład, że bycie popularnym nie oznacza, że powinno się wypowiadać na każdy temat – padają komentarze.

Jako osoba młoda, może Pan przejść tę infekcję bezobjawowo.
Będąc bezobjawowym nosicielem, może Pan zarazić swoich rodziców czy dziadków podczas niedzielnego obiadku.
Jest duża szansa, że oni tego nie przeżyją.
Jak się Pan będzie z tym czuł?
Ma Pan jescze seniorów w rodzie? – pytają internauci dziennikarza.

Inni są bardziej bezwzględni:

Usuń konto – radzą.
Pokory trochę… – sugerują.
Następnym razem pisz dłużej, aż wymyślisz na coś mądrzejszego – drwią.

Warto ważyć słowa. Szczególnie w takich okolicznościach…

scena z: Jarosław Kuźniar, SK:, , fot. Baranowski/AKPA

scena z: Jarosław Kuźniar, SK:, , fot. Baranowski Michał/AKPA