Vogue ujawnił dziś, że temat Gali Met w 2023 roku odda hołd zmarłemu Karlowi Lagerfeldowi. Stanie się tak prawie 4 lata po jego śmierci w wieku 85 lat.

Wiemy na zmarł Karl Lagerfeld i kto przejął stery w Chanel

W Metropolitan Museun w Nowym Jorku odbędzie się wystawa zatytułowana „Karl Lagerfeld: Line of beauty”. Wystawa będzie eksplorować karierę wybitnego projektanta, która trwała od 1954 do 2019 roku. Projektant kreował światowe trendy dzięki pracy Balmain, Chloé, Fendi, Chanel, a także pod własnym nazwiskiem.

Oprócz tego, że był mocno zaangażowany w dom mody Chanel 2015, Lagerfeld przez lata był honorowym gościem gali, a także bliskim przyjacielem redaktor naczelnej amerykańskiego Vogue’a Anny Wintour.

Które gwiazdy przebiorą się za Karla Lagerfelda?

„Karl nigdy nie był zmęczony powtarzaniem mi, że moda nie pasuje do muzeum […] Kiedy razem pracowaliśmy nad wystawą Chanel, był niesamowicie hojny w tym, co pożyczył, ale był całkowicie niezainteresowany samą wystawą! Mawiał: „Moda to nie sztuka – moda jest na ulicy, na ciałach kobiet, na ciałach mężczyzn, powiedział Vogue’owi kurator amerykańskiego Instytutu Mody, Andrew Bolton.

10 ciekawych faktów z życia Karla Lagerfelda

Bolton powiedział także, że w związku z tym nie będzie gromadził tradycyjnej retrospektywnej wystawy muzealnej,  ale skupi się na zamiłowaniu Lagerfelda do szkiców i rysunków. Wszystkim 150 wybranym stylizacjom towarzyszyć będą ich oryginalne szkice.

Dom mody Chanel będzie pełnić rolę „głównego sponsora” wystawy, podczas gdy „główne wsparcie” zapewnią Fendi i marka Karl Lagerfeld, a wydawnictwo Condé Nast zapewni „dodatkowe fundusze”.