Król Karol III nie znalazł czasu dla swojego najmłodszego syna podczas ostatniej wizyty księcia Harry’ego w Wielkiej Brytanii.

„Harry próbował zobaczyć się z królem Karolem, ale król powiedział, że jest zbyt zajęty” – powiedział ekspert ds. królewskich Alexander Larman w rozmowie z Us Weekly we wtorek.

Król Karol nie miał czasu dla Harry’ego

Książę Sussexu, 38-letni Harry, wrócił do domu 27 marca, by pojawić się w sądzie w związku z jego procesem o hakowanie telefonów przeciwko licznej grupie brytyjskich wydawnictw.

Co ciekawe, Harry mieszkał w Frogmore Cottage podczas pobytu w Londynie z powodu spraw biznesowych, pomimo że jego ojciec, 74-letni Karol, wyrzucił go z tej posiadłości królewskiej w zeszłym miesiącu.

Król Karol III i jego szokująca reakcja na prośby fanów o „powrót” księcia Harry’ego

Dwa dni później Karol i królowa Camilla, 75 lat, pojawili się w Niemczech na swojej pierwszej wizycie jako monarchowie Wielkiej Brytanii. Mimo że tym razem przegapili okazję, aby się zobaczyć, nadal istnieje nadzieja na pojednanie podczas zbliżającej się koronacji Karola 6 maja.

Choć Harry i Meghan Markle, 41 lat, nie ogłosili jeszcze, czy wezmą udział w uroczystości, Larman mówi, że „zdziwiłby się”, gdyby pominięli ten wielki dzień.

„Jeśli nie pojedzie na koronację, w zasadzie powie tym samym: ‚Nie będę mieć już nigdy żadnego kontaktu z moją rodziną’” – powiedział dla Us Weekly..

Meghan i Harry oszukują na podatkach? Dziwne dotacje w ich fundacji i praca godzinę tygodniowo

Chociaż „byli” członkowie rodziny królewskiej mogą spotkać się z „oziębłym przyjęciem”, jeśli wezmą udział w uroczystości, inni eksperci obawiają się, że brak ich obecności będzie o wiele gorszy.

„W świecie, w którym szkody już spowodowane przez rozłam można jeszcze w pewnym stopniu naprawić, niewystawienie się byłoby ostatecznym, nieodwracalnym ciosem, zarówno w opinii publicznej, jak i potencjalnie w samej rodzinie” – powiedział ekspert ds. public relations królewskich Edward Coram-James dla GB News. „To ryzyko przedłużenia konfliktu na dłuższą metę”.

Coram-James dodał, że pominięcie wydarzenia – które przypada również na 4. urodziny księcia Archiego – „przyciągnęłoby tyleż samo, jeśli nie więcej, uwagi mediów”.

Jak obstawiacie, Harry i Meghan pojawią się, czy oleją sprawę?

, Credit line: Geoff Pugh/Daily Telegraph / PA Images / Forum

 Forum