Królowa Elżbieta II kochała tradycje i była im wierna. Nieco inaczej wygląda sytuacja na brytyjskim dworze dziś, gdy na tronie zasiada król Karol III. Jego małżonka, królowa Camilla, wprowadza bowiem własne porządki w Pałacu Buckingham. Co ważne – wszystkie wynikają z działań proekologicznych. Konkrety?

Gwiazda „Bridgertonów”, Nicola Coughlan odpowiada hejterom za nagie sceny z jej udziałem

Królowa Camilla wprowadza nowe porządki na dworze królewskim

Gdy królowa Elżbieta II zmarła, rządy przejął jej najstarszy syn, Karol. Od tego momentu, czyli niecałych dwóch lat, na królewskim dworze wprowadzono wiele zmian. Wiele z nich to zasługa królowej Camilli, ukochanej nowego króla.

Jakie porządki wprowadziła 76-latka? Monarchini chciała, by Pałac Buckingham przemienił się w bardziej ekologiczne miejsce. W związku z tym na dworze trudno będzie spotkać prawdziwe futra. Żona króla Karola III poinformowała o tym zarówno media, jak i organizacje działające na rzecz praw zwierząt. Dodajmy, że jeszcze kilka lat temu, w szafie Camilli znaleźć można było chociażby czapkę, wykonaną z prawdziwego futra. Dziś jednak z pewnością znajduje się ona na dnie szafy.

Meghan Markle stawia na zapomniane połączenie kolorów, „Doskonałe na letni sezon”

Warto również wiedzieć, że jakiś czas temu, król Karol III zdecydował się wycofać z królewskiego menu fois gras, czyli bardzo wykwintny pasztet. Francuski przysmak powstaje bowiem w dość kontrowersyjny sposób. Ponadto zagraniczne media donoszą, że zarówno król, jak i królowa, zrezygnowali także ze szparagów, ponieważ och transport szkodzi naszej planecie.

To jednak nie wszystkie proekologiczne działania, których podjęła się królewska para. Mówi się, że olejek, którym namaszcza się nowego władcę, również był w wersji przyjaznej zwierzętom, a Zwoje Koronacyjne wykonano z papieru zamiast pergaminu ze skóry. Był to pierwszy raz w historii brytyjskich royalsów…

6 lat temu Alżbeta Lenska trafiła na stół operacyjny: „Dostałam w prezencie drugie życie”

King Charles III, Queen Camilla and The Prince and Princess of Wales, Credit line: MEGA / The Mega Agency / Forum

Queen Camilla, Credit line: David Davies / PA Images / Forum