Krzysztof Krawczyk (74 l.) to legenda polskiej sceny. Bez jego twórczości historia polskiej piosenki byłaby uboższa o takie przeboje jak „Parostatek”, „Byle było” czy „Za tobą pójdę jak na bal”. Obecna sytuacja epidemiczna zmusiła piosenkarza do podjęcia drastycznych kroków.

Krzysztof Krawczyk przyznaje, że skrzywdził dwie dziewczyny!

Krzysztof Krawczyk kończy karierę

Krzysztof Krawczyk w ubiegłym roku zmagał się z pogarszającym się stanem zdrowia. Zdecydował się nawet na przyjęcie sakramentu namaszczenia chorych, choć – jak zapewniała jego żona – czuł się wówczas świetnie. Muzyk w obliczu pandemii postanowił zakończyć działalność artystyczną i przygotowuje się do wydania ostatniej płyty.

Krzysztof Krawczyk o swoich planach poinformował na łamach Super Expressu, gdzie wyznał również, że jako osoba wierząca nie boi się przemijania.

Krzysztof Krawczyk o marihuanie: Jestem po niej łagodny jak aniołek!

– Finiszując w biegu mego życia nie wypatruję jednak napisu meta. Jako człowiek wierzący wiem, że dla mnie nie ma mety, bo przede mną jest horyzont, w którego stronę zmierzam. Lecz będę walczył do ostatniego dźwięku, chyba, że od publiczności usłyszę: „Panu już dziękujemy”! Albo Bóg mój zaprosi mnie do swego niebiańskiego chóru. Zapewne skieruje mnie do sekcji polskiej, a tam spotkam tak wielu moich przyjaciół – powiedział Krawczyk dziennikarzom tabloidu.

Żona muzyka dała jasno do zrozumienia, że Krzysztof Krawczyk nie pojawi się już na scenie i ma to związek z panującą pandemią koronawirusa.

Krzysztof nie wróci na scenę. Nie będzie dawał koncertów. Za bardzo boimy się koronawirusa – wyznała – Na szczęście żyliśmy skromnie i mamy oszczędności.

Lewandowska i Zawadzka pomyliły słowa papieża… z tekstem Krzysztofa Krawczyka!

Premiera najnowszego krążka Krzysztofa Krawczyna jest zaplanowana na 23 października.

Krzysztof Krawczyk kończy karierę, fot. AKPA

scena z: Krzysztof Krawczyk, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA

Krzysztof Krawczyk,, fot. Piętka Mieszko/AKPA

Krzysztof Krawczyk,, fot. Piętka Mieszko/AKPA

Krzysztof Krawczyk

Gwiazdy na Gwiazdkę, widowisko, Polska 2014, Krzysztof Krawczyk, fot. Podlewski/AKPA