Książę Andrzej jest drugim synem królowej Elżbiety II i księcia Filipa. Dotychczas media mało o nim pisały i nigdy nie wywoływał wokół siebie spektakularnych kontrowersji. Aż dotąd…

Książę Andrzej straci tytuł księcia?

Od tygodnia jest ma pierwszych stronach brytyjskich gazet, po tym, jak udzielił kontrowersyjnego wywiadu w BBC na temat swojej przyjaźni z oskarżonym o przestępstwa seksualne Jeffreyem Epsteinem.

Książę Andrzej wczoraj ogłosił, że wycofuje się z życia publicznego. Jaki ma to wpływ  na jego rolę w rodzinie królewskiej?

W ciągu ostatnich kilku dni stało się dla mnie jasne, że okoliczności związane z moimi relacjami z Jeffreyem Epsteinem stały się konfliktem w mojej pracy dla rodziny królewskiej i cennej pracy dla wielu organizacji  charytatywnych, które z dumą wspieram – czytamy w oświadczeniu.

Królowa Elżbieta jest TRENDY – ona też zdecydowała się na ten krok

Książę Andrzej zapytał Królową, czyli swoją matkę czy może odstąpić od obowiązków publicznych. Elżbieta II wyraziła na to zgodę.

Chociaż książę Andrzej nie będzie pełnił już żadnych obowiązków publicznych jako członek rodziny królewskiej, to tak naprawdę niewiele się zmieni dla funkcjonowania Pałacu Buckingham.

Zarządzenie Elżbiety II ZNISZCZY Boże Narodzenie dzieciom z rodziny królewskiej

59-letni książę prawdopodobnie zachowa swój tytuł księcia Yorku i utrzyma swoje 8 miejsce w kolejce do tronu. Wielu członków rodziny z kolejki do tronu nie jest „pracownikami” królewskimi jak na przykład dzieci księżnej Anny, Peter Phillips i Zara Tindall. Córki księcia Andrzeja, księżna Beatrice i księżniczka Eugenia również nie mają oficjalnych ról w monarchii.

Księżniczka Anna – najbardziej bezbarwne dziecko Elżbiety II (ZDJĘCIA)

 

line: RPE / MEGA / Mega Agency / Forum

Gary Stone / News Licensing / Forum

James Whatling / Mega Agency / Forum

Wyszły na jaw zdjęcia królowej Elżbiety i księcia Karola, gdy byli młodzi. Księżniczka Charlotte jest tak podobna do prababci!