Książę George i księżniczka Charlotte odegrali szczególną rolę na poniedziałkowym pogrzebie swojej zmarłej prababci, królowej Elżbiety II.

Najważniejsi przywódcy świata i rodzina królewska na pogrzebie królowej Elżbiety II (ZDJĘCIA)

George i Charlotte na pogrzebie Elżbiety II

George i Charlotte weszli do kościoła z Kate, a William dołączył do procesji, która szła za trumną królowej do Westminster Abbey.

Za każdym razem, kiedy tylko dzieci Williama i Kate pojawią się publicznie filmy z ich udziałem staja się wiralem. Tak było tym razem! Na jednym z filmów Charlotte upewniła się, że jej brat dokładnie wie, co zrobić: powiedziała swojemu 9-letniemu bratu „musisz się pokłonić”, gdy trumna prababci ich minęła.

@hellomag Princess Charlotte helps her brother Prince George and tells him to bow as their ‘Gan Gan’ passes at the funeral🥹 #PrincessCharlotte #PrinceGeorge #RoyalFamily #Royal #Royals #Royalty #BritishRoyalFamily #Queen #QueensFuneral ♬ original sound - HELLO!

Rodzeństwo przez cały pogrzeb było bardzo grzeczne, dopiero po wyjściu z Westminster Abbey Charlotte zaczęła płakać. Kate Middleton, a także inni członkowie rodziny królewskiej ją pocieszali.

Jak wyglądała Meghan Markle na pogrzebie Elżbiety II? Miała na sobie prezent od królowej

Charlotte miała na sobie brylantową broszkę w kształcie podkowy, która była dla niej prezentem od królowej – oznaczała miłość do koni, z czego Elżbieta II była dobrze znana.

Harry i William znów idą ramię w ramię. Tak jak 25 lat temu na pogrzebie księżnej Diany

The Funeral of Queen Elizabeth II Fot. Forum

Fot. Peter Byrne / PA Images / Forum

Tak prezentuje się kolejka do brytyjskiego tronu (INFOGRAFIKA):