Marek Niedźwiecki (66 l.) zakończył współpracę z radiową Trójką po tym, jak szef stacji oskarżył dziennikarza o oszustwo podczas liczenia głosów w piątkowej liście przebojów.

Czytaj też: Tak miał brzmieć SMS dyrektora Trójki: Dopilnuj, aby piosenka o której rozmawialiśmy, nie była na antenie

Afera z piosenką Kazika „Twój ból jest lepszy niż mój” trwa od 3 dni. Po tym, jak w piątkowym notowaniu listy 1. miejsce zajął kawałek Kazika nawiązujący do wydarzeń, których bohaterem był Jarosław Kaczyński, ze strony Trójki zniknęły wyniki głosowania. Wkrótce potem głos zabrał dyrektor III Programu PR, Tomasz Kowalczewski.

Szef Trójki najpierw informował, że piosenka Kazika została wprowadzona na listę poza regulaminem. Potem tłumaczył, że doszło do manipulacji podczas liczenia głosów. O oszustwo został oskarżony prowadzący piątkowe wydanie programu, Marek Niedźwiecki.

W poniedziałek list do dyrektora stacji wystosował pracujący przy liście Bartosz Gil. Dziennikarz napisał, że szef stacji od dawna znał mechanizm głosowania i luki w nim panujące. Przy okazji przypomniał dyrektorowi, że ten sms-owo instruował redakcję, by zrobiła coś z piosenką Kazika.

Zobacz: Marek Niedźwiecki ODCHODZI z Trójki po 35 latach. Wspierają go polscy muzycy

W poniedziałek prezes Polskiego Radia, Agnieszka Kamińska, na konferencji prasowej bez udziału dziennikarzy poinformowała, że z danych zabezpieczonych przez system informatyczny wynika, że piosenka Kazika nie wygrała ostatniego notowania Listy Przebojów. Kamińska stwierdziła, że jest zszokowana tymi ustaleniami i zapowiedziała wyjaśnienie sytuacji.

Dyrekcja Trójki zleciła audyt Listy Przebojów na przestrzeni ostatnich lat. Zapowiedziano też doprecyzowanie regulaminu LP, wśród wprowadzonych zmian ma być między innymi taka, że głosujący będą informowani o tym, czy ich głos został uznany.

Benefis Marka Niedźwieckiego w radiowej Trójce (FOTO)

Dyrekcja szuka też zastępcy na miejsce Marka Niedźwieckiego:

Zapraszamy młodych początkujących autorów, otwieramy podwoje Trójki. Młodych zdolnych, nawet tylko chcących, żeby przeżyli fantastyczną przygodę radiową – mówią szefowie Trójki.

Kuba Wojewódzki, Marek Niedźwiecki

Kuba Wojewódzki, Marek Niedźwiecki, fot. Jacek Kucharczyk / Forum

Marek Niedźwiecki 2013 rok

Marek Niedźwiecki 2013 rok, fot. Grazyna Myslinska / Forum