Marek Niedźwiecki odszedł z Programu Trzeciego Polskiego Radia po tym, jak został oskarżony o manipulację przy Liście Przebojów, w którym wygrała piosenka Kazika „Twój ból jest lepszy niż mój”. Notowanie zdjęto, a dziennikarz złożył wypowiedzenie. Teraz wydał oświadczenie i zapowiada, że pozywa TVP i Polskie Radio.

Marek Niedźwiecki ODCHODZI z Trójki po 35 latach. Wspierają go polscy muzycy

Marek Niedźwiecki pozywa TVP i Polskie Radio – wydał oświadczenie

Marek Niedźwiecki złożył wezwanie przedprocesowe do władz Polskiego Radia i TVP. Oczekuje oficjalnych przeprosin oraz wpłaty 10 tysięcy złotych na rzecz lekarzy walczących z pandemią koronawirusa.

Jutro miało być 1999. notowanie Listy Przebojów Trójki. Dla mnie już go nie będzie. To nie jest dobry ani łatwy czas – ani dla Trójki, ani dla mnie. Złożyłem dziś wezwanie przedprocesowe do władz Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Robię to nie tylko dla siebie, ale też dla Słuchaczy, bo stworzyliśmy wspólnie coś wyjątkowego. Oczekuję od wezwanych oficjalnych przeprosin oraz przekazania kwoty 10 tys. złotych na rzecz lekarzy walczących z pandemią. Żegnam się z Trójką, ale nie z Ludźmi Trójki, bo wciąż jesteśmy RAZEM. To tylko tango… – napisał Niedźwiecki w oświadczeniu dla Onetu.

Kazik Staszewski skontaktował się z Polskim Radiem i ŻĄDA natychmiastowego usunięcia jego piosenki z listy przebojów Trójki

Marek Niedźwiecki – kariera

Marek Niedźwiecki zaczynał w Studenckim Radiu Żak Politechniki Łódzkiej. W 1982 roku rozpoczął pracę w Programie Trzecim Polskiego Radia. Do 2007 roku prowadził „Listę Przebojów Programu Trzeciego”, jest pomysłodawcą audycji „Top wszech czasów”. Prowadził również m.in. „Pół perfekcyjnej płyty”, „Chillout Cafe”, „Zapraszamy do Trójki”

W 2007 roku przeszedł do Radia Złote Przeboje, jednak po trzech latach powrócił do Trójki i prowadzenia m.in. „Listy Przebojów”.

Kto zastąpi Marka Niedźwieckiego w liście przebojów Trójki?

Kilkakrotnie był konferansjerem Festiwalu w Sopocie, prowadzącym Festiwalu w Jarocinie. Współpracował z prasą m.in. z magazynem „Tylko Rock”, czy „Playboy”.

Marek Niedźwiecki

Marek Niedźwiecki fot. Krzemiński Jordan/AKPA

Marek Niedźwiecki i Wojciech Mannw w Trójce

Marek Niedźwiecki i Wojciech Mannw w Trójce fot. Maciej Skawinski / Forum

Marek Niedźwiecki - prezenter radiowy

Marek Niedźwiecki – prezenter radiowy fot. Artur Pawlowski / Forum