Marek Niedźwiecki (66 l.) żegna się z Programem Trzecim Polskiego Radia po ponad 35 latach. Był jedną z osób, które kojarzyliśmy ze stacją. Po tym, jak zdjęto notowanie, w którym na szczycie znalazła się piosenka Kazika, postanowił złożyć wypowiedzenie. W sieci burza – polscy muzycy wspierają dziennikarza.

Piosenka Kazika, w której odniósł się do Jarosława Kaczyńskiego wygrała listę Trójki, notowanie ZNIKNĘŁO. Marek Niedźwiecki odchodzi ze stacji

Marek Niedźwiecki odchodzi z Trójki

Piosenka Kazika „Twój ból jest mniejszy niż twój” nawiązywała do Jarosława Kaczyńskiego i sytuacji, w której politycy pojawili się na Cmentarzu Powązkowskim mimo zakazu spowodowanego epidemią. Po tym, jak zdjęto listę przebojów, Marek Niedźwiecki postanowił odejść z pracy.

Marek Niedźwiecki jest kolejną osobą, która dzisiaj odeszła z Trójki. Nasza Trójka już nie istnieje.
Nie możemy się dać zniewolić tej bolszewickiej polityce, musimy bronić naszej wolności, inaczej zostanie nam „zniewolony umysł” – poinformował Zbigniew Preisner na Facebooku.

Dziennikarza wspierają muzycy. Na ten temat wypowiedział się m.in. Igor Herbut, Dawid Podsiadło, Artur Rojek czy Daria Zawiałow.

Trudno bez emocji patrzeć na kolejny przykład demolowania kultury.Trójka miała zawsze specjalne miejsce w moim sercu, a…

Gepostet von Dawid Podsiadło am Samstag, 16. Mai 2020

Jaki był powód ZWOLNIENIA Anny Gacek z radiowej Trójki? Dziennikarka straciła pracę w trybie natychmiastowym

Głos zabrał również Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski:

Piosenka Kazika zdjęta z Listy Przebojów @RadiowaTrojka. Cenzura PRL się chowa! Oni byli subtelniejsi. Decyzję Marka Niedźwieckiego w pełni rozumiem. Jego odejście to ostatni gwóźdź do trumny Trójki. Zniszczyliście kultową radiostację, która muzycznie wychowała nas wszystkich!

1000 wydanie Listy Przebojów Trójki, Marka Niedźwieckiego. Marek Niedźwiecki i Wojciech Mann

1000 wydanie Listy Przebojów Trójki, Marka Niedźwieckiego. Marek Niedźwiecki i Wojciech Mann fot. Maciej Skawinski / Forum

Marek Niedźwiecki – kariera, życie prywatne

Marek Niedźwiecki zaczynał w Studenckim Radiu Żak Politechniki Łódzkiej. W 1982 roku rozpoczął pracę w Programie Trzecim Polskiego Radia. Do 2007 roku prowadził „Listę Przebojów Programu Trzeciego”, jest pomysłodawcą audycji „Top wszech czasów”. Prowadził również m.in. „Pół perfekcyjnej płyty”, „Chillout Cafe”, „Zapraszamy do Trójki”

W 2007 roku przeszedł do Radia Złote Przeboje, jednak po trzech latach powrócił do Trójki i prowadzenia m.in. „Listy Przebojów”.

Wojciech Mann SOLIDARNY z Anną Gacek – NIE POPROWADZI audycji w radiowej Trójce

Kilkakrotnie był konferansjerem Festiwalu w Sopocie, prowadzącym Festiwalu w Jarocinie. Współpracował z prasą m.in. z magazynem „Tylko Rock”, czy „Playboy”.

Marek Niedźwiecki nigdy się nie ożenił, nie ma dzieci.

Nigdy nie chciałem się wiązać, mieć bagażu w postaci żony, dziecka. Wiedziałem, że nie podołam. Przecież ja w tym mieszkaniu wynajętym w Warszawie miałem tylko kozetkę. Pani sobie wyobraża tam jeszcze żonę, dzieci? (…) Oczywiście, że to są tłumaczenia. Ale ja chciałem być sam. I nic się od tamtej pory nie zmieniło – powiedział kilka lat temu w rozmowie z „Wprost”.

 

Marek Niedźwiecki - prezenter radiowy

Marek Niedźwiecki – prezenter radiowy fot. Artur Pawlowski / Forum

Kuba Wojewódzki, Marek Niedźwiecki

Kuba Wojewódzki, Marek Niedźwiecki fot. Jacek Kucharczyk / Forum

Marek Niedźwiecki

Marek Niedźwiecki fot. Krzemiński Jordan/AKPA