Lara Gessler (30 l.), córka znanej restauratorki Magdy Gessler, poszła w jej ślady i również zajmuje się kulinarnym biznesem. Ostatnio możemy oglądać ją w Dzień Dobry TVN, gdzie próbuje śniadań w różnych zakątkach świata.

Lara Gessler zdradza sekret szczupłych, zgrabnych nóg (Instagram)

Lara Gessler chorowała na ortoreksję

Lara w wywiadzie dla magazynu JOY opowiedziała, jak zaczęła się jej choroba – przesadnie uważała na to, co je.

Nie chodziło o obsesję bycia szczupłą, ja po prostu ustaliłam sama z sobą, że będę jadła tak zdrowo, jak się tylko da, zostanę ekspertką od zdrowego żywienia na swój własny użytek. Zaczęłam eliminować z diety kolejne rzeczy. Kiedy miałam zjeść coś kiepskiego, pytałam sama siebie: czy coś się stanie, jeśli tego nie zjem? Odpowiedź brzmiała: oczywiście, że nie. To dawało mi poczucie kontroli, a ta dyscyplina nakręcała wszystkie dziedziny życia. Przygotowywałam się wtedy do matury, w związku z tym zaczęłam się bardzo dużo uczyć.

W tamtym okresie Lara bardzo dużo schudła.

Wszystko było dobrze do momentu, kiedy okazało się, że schudłam aż 14 kilogramów – wyznała.

Lara Gessler

Zaburzenia odżywiania u córki zauważyła jej mama, Magda Gessler:

Zapytała, czy nie powinnyśmy udać się do psychologa. Byłam zmęczona komentarzami, że jestem za chuda. Powiedziałam, że nie chcę pomocy, żeby dali mi trochę czasu, to sama sobie z tym poradzę. I tak się stało. Część tego drylu przerzuciłam na sport. Zaczęłam biegać, chodzić na siłownię, potem doszła wspinaczka.

Lara Gessler zdradza nam, co jada na śniadanie. Każdy ma to w lodówce (WIDEO)

Co Lara Gessler radzi dziewczynom zmagającym się z zaburzeniami odżywiania?

Warto spróbować spojrzeć na to z dystansu i na przykład obejrzeć kilka filmów dokumentalnych o tym, jak wygląda życie modelek. Jeżeli mamy porównywać się z modelkami Victoria’s Secret, to należy pamiętać, że to profesjonalistki, które muszą pilnować tego, aby perfekcyjnie wyglądać na wybiegu czy sesji zdjęciowej. I tak jak nigdy egzaminu z biologii nie zdasz, jak człowiek po medycynie, tak mając w życiu inne cele niż kariera w modelingu, nigdy nie będziesz wyglądać jak Gigi Hadid czy Kendall Jenner.

ZOBACZ TAKŻE:

Lara Gessler pokazała GOŁĄ pupę na Insta. Reakcja Magdy: jestem wzruszona

Lara Gessler SZCZERZE o tym, dlaczego nie zabrała mamy na Ameryka Express

Lara Gessler wzięła ślub! Magda przyszła, ale...

Lara Gessler
Lara Gessler
Lara Gessler