Łukasz Nowicki przez 13 lat prowadził program „Pytanie na śniadanie”. Do grona gospodarzy dołączył w 2010 roku i przez cały ten okres występował w duecie aż z dziewięcioma prezenterkami. Jak przyznał w jednym z wywiadów, choć pracę z każdą z kobiet wspomina świetnie, wyjątkowe miejsce w sercu zajmuje u niego Marzena Rogalska, która ściągnęła go na casting do PnŚ. Teraz okazuje się, że w życiu Nowickiego przyszedł czas na zmiany, a on zdecydował się odejść z programu, informując o wszystkim na swoim Instagramie.

Łukasz Nowicki o Pytaniu na śniadanie

Łukasz Nowicki po 13 latach odchodzi z „Pytania na śniadanie”

Łukasz Nowicki opublikował na Instagramie post, w którym zdradził powody swojego odejścia z programu. Okazuje się, że chce poświęcić więcej czasu rodzinie i swojemu prywatnemu podcastowi:

Kochani!!!!… Miałem ogłosić to w czwartek ale jak to w życiu medialnym bywa sprawa nabrała przyśpieszenia ….. Po 13 latach zdecydowałem się odejść z Pytania na Śniadanie . To był piękny czas , pełen cudownych, zabawnych i wzruszających momentów . Ale czas poszukać nowych wyzwań. Za kilka dni kończę 50 lat , a za wiekiem idą przemyślenia, podsumowania . Nie jest prawdą ,jak czytam , że czekają na mnie nowe rozrywkowe projekty. Prawdą jest ze chce więcej czasu poświecić rodzinie , podcastowi „ Z Nowickim Po Drodze” i teatrowi . Teatrowi który zawsze był dla mnie miejscem zawodowo najważniejszym.

Na koniec podziękował wszystkim prowadzącym, z którymi miał okazję występować w duecie:

Dziękuje caaaaałej ekipie PNŚ ( będę tęsknił) , wszystkim moim współprowadzącym – Marzenie Rogalskiej, Iwonie Radziszewskiej, Monice Richardson, Grażynie Torbickiej, Aleksandrze Rosiak, Joannie Racewicz, Marzenie Kawie, Idzie Nowakowskiej i Małgosi Opczowskiej. Ale przede wszystkim dziękuje Wam KOCHANI widzowie . Wasza serdeczność , ciepło , wsparcie , akceptacja nadawały sens tej pracy. Przepraszam za parę błędów, ale w programie NA ŻYWO takie się zdarzają. Ściskam Was!!!!

Jego pożegnalny wpis skomentowało wiele gwiazd – za jego pracę i towarzystwo podziękowali mu m.in Marzena Rogalska, Katarzyna Cichopek, Tomasz Kammel, Agnieszka Kaczor czy Małgorzata Opczowska.

Małgorzata Tomaszewska o odejściu Kurskich z TVP: „Wolę nie generować kolejnych nagłówków”

Małgorzata Tomaszewska komentuje odejście Łukasza Nowickiego z PnŚ

Odejście Nowickiego skomentowała również Małgorzata Tomaszewska, która w rozmowie z Plejadą zdradziła, że o jego decyzji dowiedziała się… z mediów. Przyznała też, że całej ekipie będzie brakować Łukasza:

Uwielbiam Łukasza Nowickiego. Kocham Łukasza Nowickiego, mogę powiedzieć za siebie. My ze współprowadzącymi nie mamy kontaktu, mijamy się. Widujemy się na wspólnych spotach. Każdy z nas ma dyżury innego dnia i to nie jest zaskoczenie, że dowiadujemy się czegoś z mediów tak nagle. Nie mamy często okazji rozmawiać na co dzień. To był ogromny zaszczyt pracować z Łukaszem. Będzie nam go bardzo brakowało.

Łukasz Nowicki ma nową partnerkę w Pytaniu na śniadanie (FOTO)

pasekkozak