Anja Rubik nie boi się wyrażać swojego zdania. Dotychczas stała murem po stronie rozwoju edukacji seksualnej i ochroną środowiska. W sobotę, 30 maja NASA i SpaceX wspólnie wysłali w kosmos dwóch amerykańskich astronautów, którzy dotarli na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Anja Rubik o locie w kosmos

Anja Rubik pokazała zdjęcie swojej MAMY w młodości. Są podobne?

Tymczasem Anja Rubik nie pochwaliła tego historycznego momentu, którego obserwowało na żywo miliony osób na całym świecie.

Miliardy dolarów, aby zadowolić ego! Podczas gdy nasza planeta i my walczymy! Ciągły brak pieniędzy na ochronę przyrody, na nowe, bardziej ekologiczne rozwiązania, na ocalenie gatunków na naszej planecie. Wydajmy miliardy w kosmosie, by szukać planu B, bo spieprzyliśmy naszą planetę i nudno jest próbować ją ocalić – napisała modelka na Instagramie.

Wyjątkowo wiele osób nie poparło Anji Rubik. Magda Femme była żona Michała Wiśniewskiego udostępniła list do modelki „Dlaczego latamy w kosmos” i wyraziła swoją opinię na Facebook.

Droga Pani, Anjo Rubik! Tylko ludzka ciekawość świata i wszechświata doprowadziła nas do czasów współczesnych. Gdyby nie to, siedzielibyśmy dalej w jaskiniach. Po drugie „droga Pani”, trochę idiotycznie to brzmi z ust osoby, która zarabia na promowaniu absurdalnie drogich ubrań dla elit… gdy przecież… tyle głodu i biedy. Hipokryzji i braku wyobraźni mówię – nie! – napisała Femme.

Opublikowany przez Magdę Femme Środa, 3 czerwca 2020

W artykule „Dlaczego latamy w kosmos? List do Anji Rubik czytamy, że celebrytka wspomagała swoją twarzą strajk nauczycieli, bierze czynny udział w debacie na temat edukacji seksualnej i coraz śmielej nawołuje do ochrony planety.

I jak to często bywa w przypadku medialnych bojowników o lepsze jutro, pragnąc dowieść swojej nieskończonej gorliwości, Anja w końcu przedobrzyła. Gdy ku uciesze pasjonatów astronautyki, 30 maja w niebo wzbił się Falcon 9 wraz z dwuosobową załogą, 36-latka uznała za stosowne podzielić się swoimi spostrzeżeniami. W płomiennym poście zamieszczonym na Instagramie skrytykowała wydawanie ogromnych funduszy na loty kosmiczne, które przecież mogłyby posłużyć do ocalenia całych gatunków – czytamy na stronie „Kwantowo”.

Anja Rubik: Ja jestem megachudziną?