Magda Gessler jest ikoną polskiej gastronomii. Od 2010 roku prowadzi w TVN program „Kuchenne rewolucje”, a od 2012 jest jurorką w programie „MasterChef”. Jej kontrowersyjne zachowania i wypowiedzi oraz ekscentryczny styl bycia sprawiają, że ma tyle hejterów co i fanów, chociaż tego drugiego zdecydowanie więcej.

Magda Gessler u Gonciarza zdradza SEKRETY „Kuchennych Rewolucji”!

Magda Gessler dostała BANA na Instagramie za post o PUTINIE!

Od momentu wybuchu wojny na Ukrainie, Magda Gessler tak jak wielu innych polskich celebrytów aktywnie zaangażowała się w pomoc Ukraińcom i otwarcie potępia agresję Rosji. W jednym z nowych postów opublikowała filmik, w którym dosadnie wyraża swoją opinię o Władimirze Putinie, jednak jak się okazuje post został usunięty, ponieważ nie jest zgodny z polityką Instagrama i Facebooka, a Magda Gessler zarobiła bana.

Jednocześnie jakiś czas temu spółka Meta będąca właścicielem Facebooka, Instagrama oraz komunikatora WhatsApp zakomunikowała, że tymczasowo zmienia swoją politykę w kwestii mowy nienawiści i zezwoli na nawoływanie do przemocy wobec rosyjskich żołnierzy lub wysyłanie życzeń śmierci i gróźb pod adresem Władimira Putina oraz Łukaszenki wybranym krajom w Europie, w tym Ukrainie i Polsce. Niestety kilka dni później pod naciskiem Rosji oraz po rosyjskim rozkazie zablokowania mediów społecznościowych około 80 milionom użytkowników w kraju, Facebook i Instagram wycofały się ze swojej decyzji, tłumacząc, że nie dają przyzwolenia na nawoływanie do przemocy wobec Rosjan i wzywanie do zabójstwa głowy państwa.

Na szczęście udostępnianie niestosownych treści nie oznacza od razu usunięcia komuś konta, dlatego Magda Gessler nadal może publikować treści. Restauratorka odniosła się do sprawy w nowym poście, w którym ubolewa nad skasowanym filmikiem:

No i poszedł B A N … Instagram usunął filmik który NAJLEPIEJ opisuje to co myślimy o ‚przywódcy’ który rozpętał te wojnę !!!!!  Powiedzie mi …,,, czemu takie radosne treści znikają??? Miałam tym Was rozbawić,, podnieść na duchu.

Instagram: magdagessler_official

Jak się okazuje część fanów miała jednak szczęście i udało im się obejrzeć materiał nim ten zniknął z mediów społecznościowych Magdy. Fani dołączyli do oburzenia gwiazdy i zapewnili, że „filmik był mega”:

  • Fajny filmik byl szkoda ze usuneli bo fajna nutka

  • Magdo było MEGA, ZDĄŻYŁAM zobaczyć, każdy ma ochotę to samo śpiewa

  • Pani rap zniknął, ponieważ wg polityki insta nie można nazywać ludzi „ku**ami”

  • Zdazylam zobaczyć i wielki szacunek!

  • Na szczęście zdążyłam zobaczyć

Swoją niechęć do rosyjskiego prezydenta zaprezentowała za to w inny, bardziej subtelny sposób – w relacji na Facebooku pokazała nagranie w trakcie „Kuchennych rewolucji”, gdzie razem z pracującymi w restauracji Ukrainkami smaży naleśniki, a w tle leci nowa, nieprzebierająca w słowach piosenka Cypisa o Putinie.

Magda Gessler dostała BANA za post o PUTINIE

Instagram: magdagessler_official

Magda Gessler chce być jak Jennifer Lopez? Wystąpiła w tej samej REKLAMIE!

Co jeść żeby wyglądać jak gwiazda? Polskie celebrytki zdradzają swoje sekretne DIETY!

fot. Instagram: magdagessler_official

Wiemy ile WAŻĄ gwiazdy!

fot. Instagram: magdagessler_official

Magda Gessler nagrała filmik dla mieszkańców Olsztyna

Magda Gessler, fot. Instagram @magdagessler_offcial

Magda Gessler, fot. Instagram @magdagessler_offcial

scena z: Magda Gessler, fot. Piętka Mieszko/AKPA

Magda Gessler na ściance

Magda Gessler/fot. AKPA