Magda Gessler robi, co może, by promować najnowszy sezon „Kuchennych Rewolucji”. Gwiazda wczoraj pojawiła się w studiu „Dzień Dobry TVN” w stroju, który przywodził na myśl świąteczną Śnieżynkę. Okazuje się jednak, że to dopiero początek kampanii programu słynnej restauratorki.

Polarna Magda Gessler przemierza ulice Warszawy. Zobaczcie TE BUTY

Magda Gessler jako Wolność Delacroix

Najnowsza odsłona barwnego show z udziałem Magdy Gessler ma być dostępna na jednej z platform VOD. W związku z tym, że nic tak nie dźwiga handlu jak reklama, producenci programu postarali się, aby ta zapadała w pamięć. W tym celu marketingowcy zajrzeli do świata sztuki.

Magda Gessler została przedstawiona jako Marianna – symbol Republiki Francuskiej – na słynnym obrazie Eugène’a Delacroix „Wolność wiodąca lud na barykady”.  Obraz ,będący częścią kolekcji paryskiego Luwru, przedstawia personifikację Wolności, za którą podążają uczestnicy rewolucji lipcowej z 1830 roku.

Magda Gessler BEZ MAKIJAŻU: „Nie tak młodo ale prawdziwie”

W dziele promującym „Kuchenne Rewolucje” postać Marianny została zastąpiona przez Magdę Gessler, która zamiast francuskiej flagi trzyma pora. Towarzyszący jej rewolucjoniści są uzbrojeni w trzepaczki i łopaty chlebowe.

Jest to jeden z ważniejszych obrazów budujących świadomość narodową. O jego znaczeniu świadczy chociażby fakt umieszczenia reprodukcji na banknotach stufrankowych, bądących w obiegu przed wprowadzeniem euro. W 2013 obraz został zniszczony przez niestabilnie emocjonalną kobietę, która napisała na nim AE911. 30-centymetrowy napis wykonany flamastrem usunięto.

Magda Gessler pozdrawia z wakacji. Uwagę zwrócił DROGI szczegół

Myślicie, że Polacy byliby zachwyceni, gdyby do promocji francuskiego programu telewizyjnego przerobiono „Bitwę pod Grundwaldem”?

Magda Gessler, fot. Norbert Nieznanicki/AKPA

Magda Gessler, fot. Norbert Nieznanicki/AKPA

Magda Gessler na ściance

Magda Gessler/fot. AKPA

Eugène Delacroix

Eugène Delacroix, Wolność wiodąca lud na barykady, Wikimedia Commons

Magda Gessler jako Wolność

Magda Gessler jako Wolność, fot. Player