Marcelina Zawadzka (31 l.) długo milczała na temat wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Prezenterka w końcu zabrała głos i pokazała, że uczestniczyła w protestach.

Małgorzata Opczowska zastąpiła Marcelinę Zawadzką. Widzowie podzieleni

Marcelina Zawadzka o aborcji

Marcelina Zawadzka pracowała jako prowadząca „Pytania na Śniadanie”, ale obecnie jest zawieszona aż nie wyjaśni swoich spraw – zostały postawione jej zarzuty w sprawie tzw. karuzeli vatowskiej.

„Nie ukradłam ani złotówki”. Zawadzka wydała oświadczenie ws. afery VAT-owskiej

Gwiazda pokazała zdjęcia ze Strajku Kobiet i napisała:

Są sprawy, co do których powinni wypowiadać się eksperci zgłębiający dany temat w najróżniejszych aspektach. Są też sprawy, które dotykają najbardziej ludzkich, intymnych, prywatnych kwestii. W ich przypadku decyzje powinny zostać w gestii, tych których dotyczą najbardziej. Uważam, że taką właśnie jest sprawa, w której obecnie protestują setki tysięcy kobiet na ulicach naszego kraju, wspieranych przez swoich partnerów, mężów, synów, ojców, braci. W kwestiach światopoglądowych czy wyznaniowych może nas różnić bardzo dużo, ale w tym momencie połączył nas sprzeciw i gniew wobec osób, które zdecydowały za nie, w tak wrażliwej kwestii, jak terminacja ciąży w przypadku stwierdzenia ciężkich wad rozwojowych płodu.

Przyznała, że jest za wyborem.

Sama nie mam jeszcze dzieci, wierzę, że to jeszcze przede mną i przyjdzie czas na macierzyństwo 🙏 Wydaje mi się jednak, że nie trzeba tego doświadczyć fizycznie, aby móc wyobrazić sobie, co czuje kobieta, która musi zmierzyć się z tak ogromną traumą, kiedy dowiaduje się o diagnozie, o wyroku. Kiedy musi podjąć, zapewne jedną z najtrudniejszych decyzji w życiu, mierząc się ze swoim sumieniem, często idącym w parze z wiarą. I o ten wybór właśnie chodzi 💪🏻 Nie o walkę z wartościami chrześcijańskimi, nie o obrazę Boga, w którego się wierzy, a o możliwość podjęcia decyzji, która bez względu jaka będzie, i tak odciśnie piętno na całe życie. Żadna z nas nie chciałaby zostać postawiona przed takim wyborem, ale jeśli by to się stało, każda z nas powinna mieć możliwość, a nie przymus przez bezduszne regulacje prawne zagrożone karą.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Są sprawy, co do których powinni wypowiadać się eksperci zgłębiający dany temat w najróżniejszych aspektach. Są też sprawy, które dotykają najbardziej ludzkich, intymnych, prywatnych kwestii. W ich przypadku decyzje powinny zostać w gestii, tych których dotyczą najbardziej. Uważam, że taką właśnie jest sprawa, w której obecnie protestują setki tysięcy kobiet na ulicach naszego kraju, wspieranych przez swoich partnerów, mężów, synów, ojców, braci. W kwestiach światopoglądowych czy wyznaniowych może nas różnić bardzo dużo, ale w tym momencie połączył nas sprzeciw i gniew wobec osób, które zdecydowały za nie, w tak wrażliwej kwestii, jak terminacja ciąży w przypadku stwierdzenia ciężkich wad rozwojowych płodu. Sama nie mam jeszcze dzieci, wierzę, że to jeszcze przede mną i przyjdzie czas na macierzyństwo 🙏 Wydaje mi się jednak, że nie trzeba tego doświadczyć fizycznie, aby móc wyobrazić sobie, co czuje kobieta, która musi zmierzyć się z tak ogromną traumą, kiedy dowiaduje się o diagnozie, o wyroku. Kiedy musi podjąć, zapewne jedną z najtrudniejszych decyzji w życiu, mierząc się ze swoim sumieniem, często idącym w parze z wiarą. I o ten wybór właśnie chodzi 💪🏻 Nie o walkę z wartościami chrześcijańskimi, nie o obrazę Boga, w którego się wierzy, a o możliwość podjęcia decyzji, która bez względu jaka będzie, i tak odciśnie piętno na całe życie. Żadna z nas nie chciałaby zostać postawiona przed takim wyborem, ale jeśli by to się stało, każda z nas powinna mieć możliwość, a nie przymus przez bezduszne regulacje prawne zagrożone karą. Wszystkim Wam życzę dużo siły, determinacji, a tym, którzy mają wątpliwości, po której stronie się opowiedzieć - empatii. #strajkkobiet #woman 🇵🇱👩🏻‍🎤

Post udostępniony przez Marcelina Zawadzka (@marcelina_zawadzka)

Niektórzy internauci liczyli na inny głos Marceliny w tej sprawie:

  • Eh… szkoda :/
  • A jednak…
  • Szkoda… 🙄

Tomasz Wolny zabrał głos w sprawie aborcji i praw kobiet: Będąc za życiem…

Inni się z nią zgadzają:

  • Brawo za odwagę.
  • Marcelina 👏 bardzo Cię lubię i cieszy mnie ten post i Twoje wparcie kobiet ❤️
  • BRAWO MARCELINA👍👍👍♥♥♥ Na Twój głos czekałem najbardziej.
Marcelina Zawadzka na ramówce TVP, fot. AKPA

Marcelina Zawadzka na ramówce TVP, AKPA fot. Piętka Mieszko/AKPA

Marcelina Zawdzka jakim jeździ autem?

Marcelina Zawadzka Fot. AKPA/AKPA

scena z: Marcelina Zawadzka, SK:, , fot. Norbert Nieznanicki/AKPA