Znamy tegoroczną zwyciężczynię konkursu Miss Polonia 2019. W niedzielę, 24 listopada, wybrano najpiękniejszą Polkę, która przez najbliższy rok będzie reprezentować nasz kraj na całym świecie. Komu przypadł zaszczytny tytuł Miss Polonia 2019? Sprawdźcie sami!

Była Miss Polonia w nowym Playboyu; zobaczcie okładkę!

Zwyciężczynie tegorocznego konkursu Miss Polonia 2019

Miss Polonia jest jednym z konkursów piękności, który może poszczycić się długoletnią tradycją. Pierwsza edycja konkursu miała miejsce w 1929 roku w Warszawie. Na przestrzeni lat, dla wielu uczestniczek wystąpienie w konkursie Miss Polonia dało początek zaistnieniu w świecie show-biznesu. Mowa oczywiście o Ewie Wachowicz, Bognie Sworowskiej, Marcelinie Zawadzkiej czy Agacie Biernat. Dzięki temu konkursowi panie mogą spełniać swoje marzenia i realizować się zawodowo.

Wybory Miss Polonia 2019 odbyły się w niedzielę, 24 listopada, w Hotelu Narvil Conference & Spa. Galę poprowadziła piękna Marcelina Zawadzka, w towarzystwie Mateusza Hładkiego.

W tym roku laureatką konkursu została Karolina Bielawska, której udało się pokonać pozostałe kandydatki. Koronacja odbyła się z rąk Ewy Wachowicz – Miss Polonia z roku 1992. I wicemiss Polonia 2019 została Aleksandra Kielan, natomiast tytuł II wicemiss Polonia 2019 powędrował do Kariny Nowak.

Aleksandra Kielan, Karolina Bielawska, Karina Nowak

fot. AKPA

Kim jest Karolina Bielawska – Miss Polonia 2019?

Karolina Bielawska pochodzi z Łodzi, ma dopiero 20 lat i mierzy 179 cm. Studiuje Management na Politechnice Łódzkiej. Zdobywczyni tytułu i bursztynowej korony Miss Polonia 2019, która warta jest ponad 50 tysięcy złotych, będzie reprezentowała nasz kraj na wyborach Miss Universe w przyszłym roku.

Karolina Bielawska – nowa Miss Polonia 2019 – ZDJĘCIA

 

Więcej zdjęć z uroczystej gali poniżej. 

Kto według Was wyglądał najlepiej?

ZOBACZ WIĘCEJ:

Miss Polonia Milena Sadowska w PnŚ ze swoim narzeczonym (ZDJĘCIA)

Miss Polonia na Różach Gali! Wybrała odważną kreację!

Naga Agata Biernat w Playboyu; mamy EKSLUZYWNE zdjęcia Miss Polonia 2017 (+18 lat)

Agata Biernat

fot. Podlewski/AKPA

Ewa Wachowicz

fot. AKPA

Marcelina Zawadzka

Marcelina Zawadzka, fot.AKPA

Paulina Krupińska-Karpiel

fot. AKPA

Karolina Bielawska

fot. AKPA

Karina Nowak

fot. AKPA

Aleksandra Kielan

fot. AKPA

Karolina Bielawska

fot. AKPA