Przez lata Stuart Burton był najpopularniejszym twórcą w polskim internecie. Zadebiutował w 2011 roku, a dwa lata później stworzył kanał na YouTubie o nazwie „Polski Pingwin”, gdzie dodawał filmiki o tematyce gamingowej, m.in Minecraft. Jakiś czas później podzielił swoje konto na kilka i stworzył główne konto o nazwie Stuu, następnie Stuu PLUS oraz Stuu Gry.

Kim jest Stuart „Stuu” Burton? Do niedawna był uznawany za najlepszego polskiego twórcę!

Marcin Dubiel pozywa Sylwestra Wardęgę

Teraz padły mocne oskarżenia w kierunku Stuu. Według filmu Wardęgi influencer wypisywał i namawiał na spotkania dziewczyny poniżej 15 roku życia.

Okazało się, że o wszystkim wiedział Marcin Dubiel i sam pisał wiadomości do nieletnich o podłożu seksualnym. Wardęga ujawnił, że Dubiel dzwonił do niego z płaczem i prosił, aby nie publikował filmu.

Afera pedofilska na polskim YouTubie. Wardęga nagrał przerażający film o Stuu i Marcinie Dubielu

W środę późnym wieczorem po oświadczeniu Boxdela przyszedł czas na Marcina Dubiela, który przemówił do widzów w krótkim nagraniu na Instagramie. Widzimy, że 26-latek już kontaktował się ze swoimi prawnikami, którzy ułożyli mu całą przemowę i linię obrony:

Brzydzę się każdą osobą, która kiedykolwiek sprawiła krzywdę dziecku. Chcę, żeby to wybrzmiało – kompletnie odcinam się od Stuarta i wszystkich jego wstrętnych zachowań. Owszem, przez wiele lat byliśmy przyjaciółmi. Natomiast nie patrzyłem nigdy w jego telefon i nie miałem prawa wiedzieć, co pisze do innych ludzi – zapewnił Marcin Dubiel.

Tłumaczy, że materiał Wardęgi, to czysta manipulacja, czego dowodzi 13-stronicowy akt oskarżenia: „Nadinterpretacja faktów w materiale Wardęgi oraz wyciąganie daleko idących wniosków jest dla mnie krzywdzące i bolesne. Będę walczył o swoje dobre imię i ukaranie osoby pomawiającej”. 

Boxdel wyrzucony z Fame MMA po filmie Wardęgi!

Zapowiedział już, że wchodzi z Sylwestrem Wardęgą  na drogę sądową:

Wybrałem do tego drogę procedury karnej, dlatego że chcę rozmawiać o faktach i dowodach, a nie zmanipulowanych i wyrwanych z kontekstu fragmentach rozmów z czasów, gdy miałem 18 lat. W tej chwili tylko przed sądem uzyskam szansę na taką rozmowę– zapowiedział.

Boxdel i Gola wydali oświadczenia!

Informuje, że jego kancelaria skierowała już do sądu „prywatny akt oskarżenia przeciwko Sylwestrowi Wardędze”:

Po podniesionych we wczorajszym materiale Sylwestra Wardęgi oskarżeniach kierowanych w moją stronę i analizie filmu, reprezentująca mnie kancelaria w dniu dzisiejszym na podstawie art. 212 paragraf 1 i 2 kodeksu karnego skierowała do sądu karnego prywatny akt oskarżenia przeciwko Sylwestrowi Wardędze – powiedział Marcin Dubiel.

scena z: Natsu, Marcin Dubiel, SK:, , fot. Jacek Kurnikowski/AKPA