Marcin Hakiel na moment przestał komentować publicznie rozstanie z Katarzyną Cichopek, kiedy zaczął układać swoje życie na nowo u boku blondwłosej kobiety. Tancerz chętnie chwali się nową partnerką w mediach społecznościowych, ale nie pokazuje jeszcze jej twarzy.

Marcin Hakiel wraca do rozwodu w najnowszym wywiadzie. Wbił szpilę Cichopek

Marcin Hakiel o tym, jak jego dzieci przeszły rozwód rodziców

Teraz były mąż Katarzyny Cichopek udzielił wywiadu serwisowi wprost.pl. Przyznał, że przed rozwodem rodzina była jego głównym filarem w życiu, a po rozstaniu wszystko się rozpadło.

Po raz pierwszy także zdradził publicznie, jak jego dzieci przyjęły rozwód rodziców, czyli 13-letni Adam i 9-letnia Helenka.

Ja się przed nimi nie ukrywałem, one widziały moje gorsze momenty i nawet mnie pytały: Tata, czy wszystko ok? Rozmawiałem wtedy z nimi: Jest ok, ale wiecie… wiele nam się zmieniło. One też miały trudniejszy czas i dużo pytań – i też z nimi o tym rozmawiałem. Trzeba rozmawiać. Mówienie, że wszystko gra i zakładanie sztucznego uśmiechu nie jest dobre – dzieci powinny wiedzieć, że rodzic coś przeżywa. Nie ma co ich jakoś specjalnie angażować w sprawy rozwodowe, ale trzeba pamiętać, że one też to przeżywają. Jak mieliśmy rozprawę, one o niej wiedziały, czekały, czy wszystko będzie ok – wspomina Hakiel.

Przyznaje, że nie był to łatwy czas dla jego dzieci, ale mieli zapewnioną pomoc psychologa:

Był moment, że dzieci miały trudniej i było to widoczne w ich zachowaniu. […] Mieliśmy opiekę: dzieci chodziły do specjalistów, rozmawiały o sytuacji – czasem łatwiej porozmawiać o trudnych emocjach z kimś obcym. Szkoła, psycholodzy szkolni bardzo nam pomagali, korzystaliśmy też z pomocy z zewnątrz. Oni potrzebowali to przegadać. A im bardziej to cichło, tym było prościej – powiedział Marcin Hakiel.

Dodaje, że po rozstaniu dzieci pytały go, czy to już jest na zawsze, ale ważne jest, żeby wtedy z dziećmi rozmawiać, mówić: „To jest wspólna decyzja rodziców, wy jesteście dla nas najważniejsi i będziemy teraz osobno robić tak, żebyście byli, jak najszczęśliwsi”.

Marcin Hakiel pokazał ojca. OMG! Są identyczni

Zdradził także, jak podzielili się opieką nad dziećmi z Katarzyną Cichopek:

Mamy opiekę naprzemienną, ale są momenty, że dzieci potrzebują trochę więcej jednego czy drugiego rodzica i podchodzimy do tego dorośle, nie ma z tym problemu. Jeśli dziecko w tygodniu jednego rodzica chce wpaść do drugiego, bo czegoś potrzebuje, chce spędzić trochę czasu z nim, idziemy sobie wtedy na rękę. Myślę, że to jest bardzo istotne, bo dzieci też mają swoje przeżycia, swoje potrzeby i czasem potrzebują coś przegadać czy po prostu przytulić się do tego drugiego rodzica. To jest naturalne – powiedział Marcin.

Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel spotkali się na wywiadówce. Polały się ŁZY!

 

Taniec z gwiazdami program rozrywkowy, Polska 2005 scena z: Katarzyna Cichopek, Marcin Hakiel SK: , , , fot. Palicki/AKPA

IG: marcinhakiel

IG: marcinhakiel