Mata został zatrzymany za posiadanie narkotyków w czwartek wieczorem. Podobno będąc z 24-letnim kolegą, wzbudzili podejrzenia patrolu policji, bo na ich widok zaczęli zachowywać się nerwowo” i uciekać.

Mata zatrzymany za posiadanie narkotyków!

Mata zatrzymany

Mata i jego kolega podobno po wylegitymowaniu się sami wyjęli z kieszeni woreczek z suszem – była to prawdopodobnie marihuana. U jednego z nich – Michała M. policjanci zabezpieczyli 1,5 grama narkotyku

Mata oraz jego starszy kolega zostali przesłuchani. Obydwoje przyznali się do posiadania przy sobie narkotyków: 

24-latek oraz 21-latek usłyszeli zarzut za posiadanie środków odurzających, a następnie zostali zwolnieni do domu” – poinformowała mł. asp. Iwona Kijowska.

Stołeczna policja po zatrzymaniu znanego artysta oświadczyła na Twitterze, że wczorajsza sprawa w niczym się nie różni od innych. Podkreślili:

Zero filozofii.

Zatrzymanie najpopularniejszego artysty w kraju nie przeszło bez echa. Wielu znanych osób skomentowało aferę w sieci, a jednym z nich jest Kuba Wojewódzki. Udostępnił na swoim Facebooku mema, na którym jest ona sam z byłym politykiem, Januszem Palikotem, na zdjęciu czytamy:

W tym kraju lepiej mieć 1,5 litra niż 1,5 grama

Współpraca McDonald’s z MATĄ wyszła na niekorzyść? Doszło wiele negatywnych opinii

Do sprawy odniósł się także Michał Piróg. Przypomniał wszystkim skandal narkotykowy z udziałem psa zmarłej artystki, Kory:

Ta cała afera wokół marihuany… Mata zatrzymany za posiadanie narkotyków. Legendarna Ramonka zamawiająca narkotyki… To mniejsze zło niż alko, a za alko nikt nikogo nie zatrzymuje.

Maja Staśko, znana aktywistka także nie odmówiła sobie komentarza. Zauważa, że takie zatrzymanie jest dla wielu przekreśleniem kariery:

W 2020 r. policja wykryła prawie 60 tys. przestępstw narkotykowych. Ile z nich to nastolatek ze skrętem? Dla zwykłych dzieciaków to może być przekreślenie ich życiowych planów i realny dramat. Areszt na 3 miesiące, pozostawienie bez pomocy, wykluczenie w rodzinie i miejscowości. A czasem agresja policji, pałowanie, wyżywanie się na komendzie. Surowe ściganie za posiadanie niewielkiej ilości marihuany w porównaniu z bezkarnością gwałcicieli, sprawców przemocy domowej to jakiś polski koszmar – tłumaczy. 

Mata ma swój zestaw w McDonald’s, a Bosacka i Młynarska grzmią

Zauważa, że korporacje masowo zabijająca zwierzęta i wyzyskujące ludzi jest legalna i daje świetne zyski, a za 1,5 g zioła trafia się na dołek.

Dlatego potrzebna jest nam legalizacja – już, teraz. I edukacja w zakresie używek, zdrowia psychicznego i uzależnień. I koniec przemocy policyjnej czy wielkich nierówności ekonomicznych, ale to wiadomo – zaapelowała.

Mata właśnie się przekonał, że może liczyć na swoich fanów. W mediach społecznościach już pojawił się hasztag #freeMata i apelują o zwolnienie go z policyjnego aresztu i liberalizację prawa narkotykowego. Do akcji dołączył nawet europoseł Robert Biedroń:

#freeMata Sadzić! Palić! Zalegalizować! – napisał na Twitterze Biedroń.

Mata Fot. Piętka Mieszko/AKPA

Mata fot. Piętka Mieszko/AKPA