Michał Matczak, Mata to jeden z najpopularniejszych raperów w Polsce. Zasłynął 11 grudnia 2019 roku, po premierze teledysku „Patointeligencja”. W ciągu kilku dni utwór został odsłuchany prawie 10 mln razy, na chwilę obecną ma ponad 55 mln wyświetleń. Zdecydowanie ubiegły rok należał do Maty: zdobył dwa Fryderyki, zorganizował koncert na ponad 40 tys. osób, napisał o nim „The New York Times” i miał swój zestaw w McDonald’s.

Współpraca McDonald’s z MATĄ wyszła na niekorzyść? Doszło wiele negatywnych opinii

Mata zatrzymany

Niestety Nowy Rok zaczyna ze skandalem. Jak ustalili reporterzy RMF FM, Mata został zatrzymany za posiadanie narkotyków.

Do zatrzymania doszło wczoraj przed północą w Warszawie. Dziś prawdopodobnie usłyszy zarzuty – czytamy na Twitterze.

Mata podobno będąc z 24-letnim kolegą wzbudzili podejrzenia patrolu policji, bo na ich widok zaczęli zachowywać się nerwowo” i uciekać.

Po wylegitymowaniu się sami wyjęli z kieszeni woreczek z suszem – była to prawdopodobnie marihuana. U jednego z nich – Michała M. policjanci zabezpieczyli 1,5 grama narkotyku. U drugiego 24-latka pół izbie. Dzisiaj zapewne usłyszą zarzut nielegalnego posiadania narkotyków, za co grozi do 3 lat więzienia

Mata ma swój zestaw w McDonald’s, a Bosacka i Młynarska grzmią

Rzecznik prasowy policji dla tvp.info potwierdza doniesienia. Informuje, że został zatrzymany 21-letni mężczyzna za posiadanie środków prawnie zabronionych.

Chodzi o susz koloru brunatno-zielonego, marihuana. W chwili obecnej jest osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Będą wykonywane czynności z jego udziałem – przekazała mł. asp. Iwona Kijowska, oficer prasowy Komendanta Rejonowego Policji Warszawa II.

mł. asp. Iwona Kijowska dodała, że po wykonanych czynnościach i przedstawionych zarzutach zapewne 21-latek jeszcze dziś zostanie zwolniony.

Michał „Mata” Matczak – wiesz kim jest? Jeśli nie, to najwyższy czas się dowiedzieć!

Tata Maty, prof. Matczak jeszcze tego samego dnia został ofiarą „spoofingu”, czyli podszywania się pod inną osobę lub instytucję. Prof. Matczak dostał fałszywy telefon z numeru 800 808 808 (infolinia CBA), z którego przekazano mu, że jego syn nie żyje.

Dziś około 21.00 dostałem telefon z numeru 800 808 808 (infolinia CBA) z informacją, że mój syn nie żyje. Oczywiście Michałowi nic nie jest. Po krótkim zdenerwowaniu tym telefonem uznałem, że jest on dobrym powodem, by nadal robić to, co dotychczas, tylko bardziej – napisał Marcin Matczak na Twitterze.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Marcin Matczak (@marcin.matczak)

Mata Fot. Piętka Mieszko/AKPA

Mata Fot. Piętka Mieszko/AKPA