Mateusz Damięcki nie po raz pierwszy zabiera głos w słusznej sprawie. Tym razem postanowił wyrazić swoje zdanie na temat gorących nocnych obrad w Sejmie i głosowania nad wotum nieufności dla ministra zdrowia, Łukasza Szumowskiego. 

Mateusz Damięcki napisał do Jarosława Kaczyńskiego

Mateusz Damięcki ŁYSY i z tatuażami – nie poznaliśmy go w tym wydaniu!

Podczas debaty doszło do kłótni: prezes PiS nazwał posłów opozycji „chamską hołotą”. To stwierdzenie oburzyło nie tylko polityków, ale i osoby publiczne niezwiązane z polityką.

Mateusz Damięcki po słowach Jarosława Kaczyńskiego również wyraził swoją opinię i zagroził mu, że ma 24 godziny na przeprosiny:

Już bardziej chyba nie można okazać pogardy wobec człowieka, na rzecz którego powinien pracować zarówno rząd, jak i parlament. Wobec obywatela, Polaka, wyborcy. Wobec mnie. Panie Kaczyński, nie zna mnie pan, a mówi o mnie takie słowa? To przecież pan dla mnie jest, a nie ja dla pana, to przecież ja pana ze swoich podatków opłacam. Proszę się ze mną spotkać i powiedzieć mi w prosto w twarz to wszystko co pan wczoraj mówił w sejmie, budynku, do którego chodziłem jako dziecko, a przewodniczka wycieczki przekonywała mnie, że to jest miejsce symbolizujące naszą wolność, demokrację, poszanowanie obywateli, symbol zwycięstwa nad autorytarnym reżimem. A ja wierzę tamtej Pani przewodniczce – pisze aktor.

Mateusz Damięcki w OSTRYCH słowach o koncercie na Dzień Matki zorganizowanym przez TVP: „To po prostu zwykłe sku***syństwo”

Podkreśla, że Sejm nadal jest wielkim symbolem najwyższych wartości dla niego jako obywatela, a prezes PiS zachowaniem udowodnił, że nie pasuje do tego miejsca.

Domagam się przeprosin. Proszę napisać do mnie na priv. Daję panu 24 godziny. Jeśli nie przeprosi pan mojej żony, moich rodziców, mnie i moich wszystkich krewnych i krewnych mojej żony, jeżeli nie przeprosi pan Frania, mojego syna – obiecuję panu, że nie spocznę w dążeniu do usunięcia pana z życia politycznego mojego kraju. Popełnił pan wiele błędów. Ale ten jest jest niewybaczalny. Okazał pan pogardę wobec mojego dziecka. Tknął pan Frania. I będzie to pana bardzo, bardzo drogo kosztowało. 24 godziny. Odliczanie rozpoczęte – zaapelował do Kaczyńskiego Mateusz Damięcki.

#Terazalbonigdy. Już bardziej chyba nie można okazać pogardy wobec człowieka, na rzecz którego powinien pracować…

Opublikowany przez Mateusza Damięckiego Czwartek, 4 czerwca 2020

Mateusz Damięcki i Paulina Andrzejewska będą mieć dziecko!

Mateusz Damięcki. Fot. Kurnikowski/AKPA

Mateusz Damięcki. Fot. Kurnikowski/AKPA

Mateusz Damięcki. Fot. Kurnikowski/AKPA

Mateusz Damięcki. Fot. Kurnikowski/AKPA