Niestety, sprawdzają się złe przypuszczenia. Mimo wprowadzonych kilka dni temu nowych obostrzeń, wzrasta liczba osób zarażonych koronawirusem, mówi się też o większej liczbie zgonów. W związku z tym odbyła się konferencja prasowa, podczas której premier Mateusz Morawiecki powiedział, jakie decyzje zamierza podjąć rząd, by starać się zahamować wzrost zachorowań.

Premier ogłosił NOWE obostrzenia. Od kiedy wchodzą w życie?

Funkcjonowania cmentarzy w Dniu Wszystkich Świętych

Wiele osób zastanawia się, czy będzie kolejny lockdown, ale przede wszystkim, jak będą wyglądać nadchodzące dni – w najbliższy weekend jest Dzień Wszystkich Świętych. Co z cmentarzami, na których co roku gromadzą się tłumy? Jest decyzja Mateusza Morawieckiego.

Podjęliśmy decyzję, że zarówno dzień przed Wszystkich Świętych, dzień Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny – cmentarze będą zamknięte – powiedział.

Morawiecki podczas konferencji nie zapowiedział nowych obostrzeń, ale ponownie zaapelował do seniorów, którym zalecił pozostanie w domach i unikanie kontaktów z dziećmi i młodzieżą.

Drodzy seniorzy, to wasze zdrowie i wasze życie jest najbardziej narażone. Nasz apel przyjmuje formę alarmu i mocnej dyspozycji, żeby seniorzy przez co najmniej 2 tygodnie seniorzy pozostali w domu. Seniorzy muszą pozostać w domach, nie spotykać się z dziećmi, z młodzieżą, od tego zależy wasze życie – zaapelował.

Premier zalecił też, by osoby, które nie muszą pracować stacjonarnie, wykonywały swoje obowiązki zawodowe zdalnie. Najlepiej przez co najmniej dwa tygodnie.

Mamy prostą dyrektywę dla administracji publicznej: wszyscy, którzy nie muszą wykonywać pracy stacjonarnej, muszą pracować zdalnie przez co najmniej 2 tyg – wyznał.

ZOBACZ TEŻ:

Dorota Szelągowska ma koronawirusa. Zaskakujące, gdzie się ZARAZIŁA

Sylwia Lipka nie jest kontrolowana na kwarantannie. „Jeśli tak to przebiega, to się nie dziwię, że koronawirus się nie zatrzymuje”

Mateusz Morawiecki w maseczce

Mateusz Morawiecki/fot. AKPA

Mateusz Morawiecki podczas przemówienia

Mateusz Morawiecki/fot. FORUMmorawimo