Maura Murray zaginęła 20 lat temu. 9 lutego 2004 roku, rozbiła samochód i nagle zniknęła, jej rodzina nie miała pojęcia, dlaczego studentka Uniwersytetu Massachusetts była w Haverhill w stanie New Jersey. Nikogo nie poinformowała o nagłej podróży.

Nowe informacje ws. zabójstwa 27-letniej Anastazji. Znaleziono ważny dowód w sprawie

Maura Murray tajemniczo zaginęła 20 lat temu

Jej zniknięcie wywołało wiele pytań i trwających od dziesięcioleci poszukiwań. Teraz, 20 lat po jej zniknięciu, siostra Maury, Julie Murray, ma nadzieję pomóc w rozwiązaniu sprawy, która na zawsze zmieniła życie jej rodziny. „Media Pressure”, nowy podcast Julie, miał swoją premierę 5 lutego. Zawiera on dogłębne spojrzenie na historię Maury, a także przedstawia nigdy wcześniej nieujawnione szczegóły oraz wywiady z jej bliskimi. W tym z jej siostrą i braćmi, Fredem Jr. i Kurtisem Murrayem oraz jej ojcem, Fredem Murrayem.

16-latkowie skazani na DOŻYWOCIE za zabicie dziewczyny trans. Rodzina skazanej zabrała głos

W dniach po zniknięciu Maury wiele osób zastanawiało się, czy studentka pielęgniarstwa dobrowolnie opuściła kampus. Jej rodzina dowiedziała się, że poinformowała profesora, że musi odejść z powodu śmierci w rodzinie, chociaż według jej rodziny nie było takiej śmierci.

Meghan Markle uśmiechnięta w samochodzie. Chwile później do domu wraca książę Harry (ZDJĘCIA)

9 lutego 2004 r. Maura spakowała walizki, wypłaciła większość pieniędzy z konta bankowego i kupiła alkohol przed wyruszeniem w drogę. Prawie trzy godziny po opuszczeniu Massachusetts, mieszkaniec New Hampshire zadzwonił pod numer 911, aby zgłosić wypadek samochodowy w Haverhill w stanie New Hampshire. Za kierownicą siedziała Maura. Chociaż była na miejscu wypadku w momencie pierwszego wezwania 911, a następnie kolejnego wezwania 911 przez innego mieszkańca, nie było jej, gdy policja przybyła na miejsce w ciągu kilku minut.

Maura Murray, fot. People/AP PHOTO/JIM COLE

Maura Murray

Maura Murray, fot. People/FEDERAL BUREAU OF INVESTIGATION