Wielka afera na brytyjskim dworze. Meghan (38 l.) i Harry (35 l.) zadecydowali, że opuszczają rodzinę królewską, bo chcą toczyć życie pomiędzy Wielką Brytanią, a Stanami Zjednoczonymi, co ponoć pomoże im w wychowywaniu Archiego. O swojej decyzji poinformowali w oficjalnym oświadczeniu.

Królowa Elżbieta jest wściekła na Meghan i Harry’ego! Nie powiedzieli NIKOMU o swoich planach

Meghan i Harry odchodzą z rodziny królewskiej

W piśmie podali jeszcze jeden powód swojej rezygnacji. Meghan i Harry chcą być niezależni finansowo. Według informacji „Daily Mail” po odejściu z rodziny królewskiej i tak nie będą mogli narzekać na brak pieniędzy. Magazyn podaje, że królowa Elżbieta obecnie wypłaca wnukom łącznie prawie 25 milionów złotych z ponad 400 milionów złotych rocznego Suwerennego Grantu, który finansowany jest z pieniędzy podatników na rzecz najstarszych członków rodziny królewskiej. To nie wszystko. Harry dostaje też pieniądze z majątku ojca, księcia Kornwalii, które wynoszą prawie 6 miliardów złotych, a w ubiegłym roku Harry i William dostali po prawie 25 milionów złotych!

Majątek Meghan i Harry’ego

Meghan i Harry mogą też liczyć na finanse ze swojego osobistego majątku – wartość netto Harry’ego szacuje się na około 150 milionów złotych. Prawie 100 milionów złotych odziedziczył po zmarłej księżnej Dianie, a około 34 miliony złotych ma odłożone na funduszu powierniczym, który założyła mu monarchini. Meghan nie może pochwalić się aż tak imponującymi kwotami, ale też nie może narzekać. Jej wartość szacuje się na około 20 milionów złotych. Ponadto Meghan zarabia nadal na serialu „Suits”, w którym występowała kilka lat temu. Majątek Meghan i Harry’ego to także nieruchomości, np. Frogmore Cottage.

Wygląda na to, że pod względem finansowym i tak źle nie wyjdą odchodząc z rodziny królewskiej.

ZOBACZ TEŻ:

Księżna Meghan i książę Harry opowiedzieli o pobycie w Kanadzie. Jak zachowywał się Archie?

Księżna Meghan i Książę Harry po raz pierwszy pokazali się publicznie od listopada

Księżna Kate znów udowodniła, że jej relacje z Meghan i Harrym są ZŁE

Sonda

poll-violet
1
Meghan Markle

Tak, powinna dostosować styl do nowej sylwetki

2

Nie powinna zmieniać stylu. Jest kobietą, a jej ciało się zmienia - dobrze, że to pokazuje

Meghan i Harry odchodzą z rodziny królewskiej/ fot. Forum

Meghan i Harry odchodzą z rodziny królewskiej/ fot. Forum