Choć można by się spodziewać, że śmierć królowej Elżbiety II na nowo połączony zwaśnioną rodzinę – nic bardziej mylnego. Harry i Meghan wciąż nie są mile widziani wśród najbliższej rodziny, a jak podaje brytyjski dziennik „The Sun”, książę Harry przed przyjazdem do Balmoral otrzymał telefon od ojca, z prośbą, by nie przywoził ze sobą Meghan.

(…) Charles bardzo, bardzo jasno powiedział, że Meghan nie byłaby mile widziana. – podało źródło.

Wszyscy na to czekali! Harry i Meghan oraz William i Kate RAZEM pod zamkiem Windsor (WIDEO)

Meghan Markle znów złamała królewski protokół. Przytuliła fankę

Ostatecznie jednak Meghan pojawiła się u boku Harry’ego, gdy 10 września razem z księciem Williamem i Kate cała czwórka powitała tłumy zgromadzone przed zamkiem Windsor. Nie obyło się jednak bez wpadki, a Meghan po raz kolejny udowodniła, że nie po drodze jej ze sztywnymi zasadami na królewskim dworze i obowiązującym protokołem!

W trakcie witania zgromadzonych przed zamkiem tłumów, dzieci króla Karola III i ich żony rozmawiali ze zrozpaczonymi ludźmi, przyjmowali kondolencje, prezenty oraz kwiaty i podawali dłonie do uściśnięcia. Meghan poszła jednak o krok dalej i przytuliła młodą dziewczynę, która jak udało się ustalić Faktowi, okazała się… Polką! 14-letnia Amelia zapytała księżną, czy może ją przytulić, a gdy Meghan Markle kiwnęła głową, obydwie mocno się uścisnęły. Dziennikarze skontaktowali się z dziewczynką i zapytali ją o powód tak wylewnego gestu. 14-latka odparła, że zrobiła to, bo chciała, by Meghan poczuła się mile widziana:

Czekaliśmy, aż przyjdzie, a kiedy się pojawiła obok mnie, zapytała, jak mam na imię, jak minął mi dzień i jak długo tu stałam. Zapytałam, czy mogłabym ją przytulić i się zgodziła. To był niesamowity moment, do teraz się trzęsę. Nie mogę wytłumaczyć, jakie to było uczucie. Było to po prostu miłe. Po prostu chciałam ją przytulić. Podziwiam ją w pewien sposób i uważam, że to była właściwa rzecz. Chciałam jej tylko pokazać, że jest tu mile widziana. Chciałam ją przytulić po tym wszystkim, co się stało, naprawdę – wyznała Amelia.

Choć czuły gest niewątpliwie był wzruszający i ludzki, Meghan po raz kolejny złamała w ten sposób protokół, który zabrania tak przesadnego „spoufalania się” z tłumem.

 PA Images / Forum

PA Images / Forum

PA Images / Forum

PA Images / Forum