Miley Cyrus po 7 miesiącach od ślubu rozstała się z mężem, Liamem Hemsworthem. Było to wielkie zaskoczenie nie tylko dla fanów. Szybko okazało się, że piosenkarka ma romans z kobietą – paparazzi przyłapali je razem na wakacjach zaraz po wydaniu oświadczenia przez managera Cyrus.

Miley Cyrus rozstała się z Liamem

Wokalistka broniła się, tłumacząc, że rozwód nie jest przez jej zdradę, a przez uzależnienie Liama od alkoholu i narkotyków: „Prawda jest taka, że kiedy byłam z Liamem, byłam w to zaangażowana. Nie mam nic do ukrycia. Mogę przyznać się do wielu rzeczy, ale zaprzeczam, że moje małżeństwo zakończyło się z powodu zdrady. Powiedziałam to wcześniej i pozostaje to prawdą, kocham Liama i zawsze tak będzie” – napisała na Twitterze Cyrus.

Miley po raz pierwszy pojawiła się na ściance z nową dziewczyną, Kaitlynn Carter nagali MTV VMA. Dziewczyny nie ukrywały związku i trzymały się za ręce.

Jednak światowe media głównie skupiły się na nowym tatuażu Miley. Na ręce pojawił się napis „My head was feeling scared, but my heart was feeling free” – „Moja głowa się bała, ale serce czuło wolność”. Jest to cytat z piosenki „The Thing” zespołu Pixies. Fani nie mają wątpliwości, że cytat idealnie opisuje jej obecną sytuację miłosną.

Ponadto Cyrus na gali MTV zaśpiewała nowy singiel Slide Away – według fanów byo to ostateczne pożegnanie Liama. Piosenka opowiada o związku z aktorem.

Tekst piosenki:

Dawno, dawno temu to był raj
Dawno, dawno temu poraziło mnie
Chyba będzie mi brakować tych świateł portu
Ale już czas odpuścić

Dawno, dawno temu to było dla nas stworzone
Gdy pewnego dnia się obudziliśmy, został z tego pył
Kochanie, odnaleźliśmy się, a teraz jesteśmy zagubieni
Więc już czas odpuścić

Chcę mojego domu na wzgórzach
Nie chcę tej whiskey i tabletek
Ja się łatwo nie poddaję
Ale nie wiem, czy chcę tu być

Więc czy nie mógłbyś już spływać
Z powrotem do oceanu, gdy ja wrócę do świateł miast
Więc czy nie mógłbyś już spływać
Z powrotem do oceanu, la la la, odpłyniesz stąd
Więc czy nie mógłbyś już spływać
Z powrotem do oceanu, gdy ja wrócę do świateł miast
Więc czy nie mógłbyś już spływać
Z powrotem do oceanu, la la la, odpłyniesz stąd