Agata Młynarska (55 l.) karierę w telewizji zaczynała 30 lat temu.

Od 1991 roku razem z Jurkiem Owsiakiem prowadziła w TVP 2 program „Róbta co chceta”, przez wiele lat była też gospodynią porannego magazynu „Pytanie na śniadanie”. Pracowała na tym stanowisku do 2006 roku. Teraz dziennikarka – w rozmowie z „Dzień dobry TVN” – wspomina, jak fatalnie została potraktowana przez ówczesnego szefa.

Agata Młynarska w TOTALNIE ROZMAZANYM makijażu po balu

Młynarska miała 45 lat, gdy usłyszała, że jest już za stara na pracę na wizji:

Ja po raz pierwszy usłyszałam, że jestem za stara, żeby wykonywać pracę, którą ty wykonujesz, Paulino, czyli prowadzić poranny program telewizyjny, który prowadziłam od wielu, wielu lat, i który współtworzyłam, w wieku 45 lat. Powiedział mi to facet w ciąży gastronomicznej, zaniedbany, bez zęba, nie za ładnie pachnący – widocznie miał dosyć niespokojną noc z powodów politycznych. I pomyślałam sobie: Kurczę, jak to jest możliwe, że ja z ust takiego gościa słyszę coś takiego?! – mówiła Młynarska w rozmowie z Pauliną Krupińską.

Dziennikarka wspomina, że na początku była przygnębiona takim zachowaniem szefa. Młynarska musiała poszukać w sobie siły, by zrozumieć, że słowa tego człowieka nic dla niej nie znaczą:

Bardzo mną to wstrząsnęło. To dało impuls do tego, żeby po pierwsze nie odpuścić – zabrałam się za siebie jeszcze bardziej. Na początku oczywiście był smutek, łzy, płacz, złość, wściekłość. A potem pomyślałam sobie: tak nie może być, nie będzie mi nikt mówił, kiedy się kończę, a kiedy zaczynam. To musi być na moich warunkach – wspomina dziennikarka.

Agata Młynarska KOMENTUJE plotki na swój temat. Tabloid ostro ją WKURZYŁ

Po odejściu z porannego magazynu dziennikarka związała się z Polsatem. Prowadziła programy, festiwale, miała swoje autorskie cykle. W 2013 roku Agata wróciła do TVP – tym razem do „Jedynki”, na antenie której prowadziła program Swiat się kręci”.

Jak dziś wspomina, rozmowa sprzed 10 lat z ówczesnym szefem sprawiła, że dziennikarka poczuła wolę walki i sprzeciw wobec takiego traktowania kobiety, z jakim się spotkała:

Kiedy zbudowałam poczucie własnej wartości, wiarę w siebie, to pomyślałam sobie: Ty dziadu jeden. Obleśny. Ty dziadu. Ja tu jestem cały czas! Ja stworzyłam tutaj tyle fantastycznych programów, a ty tu jesteś tylko przelotem, jak każdy, który tu jest szefem. A więc to nie może mieć wpływu na moje życie. Musiałam do tego dojrzeć – mówi Młynarska.

Paulina Młynarska: Czuję się OSZUKANA i SKOPANA: magazyn Wprost pokazał jej ojca jako tyrana

Dodajmy, że niedawno telewizje śniadaniowe TVP i TVN „odświeżyły” teamy prowadzących. Współpracę z TVP zakończył Michał Olszański, jego miejsce zajął Olek Sikora. Za Monikę Zamachowska do „Pytania na śniadanie” przyszła Małgorzata Tomaszewska. Z kolei z prowadzenia „Dzień dobry TVN” odsunięto duet Marcina Mellera i Magdę Mołek. Zastąpili ich Paulina Krupińska i Damian Michałowski.

 

scena z: Agata Młynarska, SK:, , fot. Krzemiński Jordan/AKPA

Świat się kręci, talk-show, Polska 2013-2015, reż. Adam Asanov, Adam Małysz, Agata Młynarska, Agnieszka Maciąg, Agnieszka Więdłocha, Andrzej Grabowski, Andrzej Pągowski, Andrzej Pietras, Anna Popek, Anna Zeman, Antoni Królikowski, Artur Orzech, Beata Chmielowska-Olech, Beata Kozidrak, Beata Pawlikowska, Bogdan Kalus, Daniel Olbrychski, Dariusz Jakubowski, Dominika Gawęda, Dorota Rabczewska, Ewa Błaszczyk, Grzegorz Skawiński, Halina Piwowarska, Jacek Kawalec, Janusz Zaorski, Jerzy Bralczyk, Jerzy Engel, Jolanta Kwaśniewska, Józef Pawłowski, Katarzyna Zielińska, Kazimierz Kaczor, Klaudia Carlos, Kombi, Krzysztof Skiba, Leszek Balcerowicz, Maciej Kurzajewski, Magda Steczkowska, Malwina Wędzikowska, Małgorzata Kidawa-Błońska, Małgorzata Kożuchowska, Małgorzata Niezabitowska, Małgorzata Pieńkowska, Marcin Miller, Marek Piekarczyk, Margaret, Maria Szabłowska, Marika, Mariusz Kałamaga, Marta Lipińska, Marta Manowska, Maryla Rodowicz, Michał Ogórek, Michał Wiśniewski, Michał Żebrowski, Natalia Kukulska, Norbi, Patrycja Markowska, Paweł Rurak-Sokal, Piotr Gąsowski, Piotr Kraśko, Przemysław Cypryański, Przemysław Schmidt, Rafał Mroczek, Rinke Rooyens, Robert Gawliński, Rusłana, Ryszard Rembiszewski, Stefan Pawłowski, Tomasz Bagiński, Tomasz Iwan, Tomasz Kammel, Włodzimierz Szaranowicz, Wojciech Karolak, Zbigniew Wodecki, Jacek Czarnecki, Jerzy Ernst, Katarzyna Skrzynecka, scena z: Agata Młynarska, SK:, , fot. Gałązka/AKPA

scena z: Agata Młynarska, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

scena z: Agata Młynarska, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA

scena z: Agata Młynarska, Przemysław Schmidt, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

scena z: Agata Młynarska, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

scena z: Agata Młynarska, SK:, , fot. Jacek Kurnikowski/AKPA