O Monice Miller (22 l.) zrobiło się głośno w mediach, gdy jej dziadek, znany polityk Leszek Miller udostępnił na Twitterze zdjęcie swojej wnuczki. Wyróżnia się ona bardzo odważnym stylem, jej wypowiedzi również są kontrowersyjne.

Bardzo odważna wnuczka Millera. Pozuje NAGO i to nie sama (ZDJĘCIA)

W wywiadzie z SuperExpressem powiedziała, że nie raz miała problemy przez swój wygląd. Monika ma wytatuowaną dużą część ciała.

Na ulicy czy w autobusie padały w moim kierunku takie epitety, których nawet nie wypada powtórzyć. Nie wpuszczali mnie też do restauracji, byłam wyrzucana z klubów, bo ktoś stwierdził, że jestem prostytutką. Najczęściej jednak zdarzały mi się problemy w szkole. Przez nauczycieli, ale i rodziców moich znajomych. Nie chcieli, żebym przychodziła do nich do domu, oskarżali mnie, że biorę narkotyki, sprzedaję się czy jestem w gangu. Takie było moje życie, odkąd mam tatuaże.

Monika przyznaje, że tak naprawdę jest bardzo wrażliwa i dziewczęca.

Dużo osób dziwi się, gdy mnie bliżej poznaje. Wszyscy myślą, że jestem twarda albo niemiła i słucham heavy metalu. A prawda jest zupełnie inna. Moim ulubionym kolorem jest różowy. Jestem osobą wesołą, lubię się śmiać, a czasem łatwo doprowadzić mnie do łez. Uwielbiam też sukienki czy buty na obcasach. Nie jestem rockowa i ostra.

Dalej zdradza swoje plany na przyszłość.

Nie chcę być znana tylko jako wnuczka byłego premiera. Chcę sama pracować na swoje nazwisko. Kiedy byłam młodsza, chciałam zostać aktorką, potem piosenkarką. Chodzę na castingi, nie interesuje mnie bycie etatową celebrytką, która jest sławna, bo jest sławna.

Ola, córka Kasi Kowalskiej, coraz odważniejsza na Instagramie (Instagram)

Powiedziała też o swoich poglądach politycznych i co by zmieniła, gdyby miała władzę.

Przede wszystkim podejście do spraw kobiet. Podejście, że aborcja jest zła, odmawianie kobietom prawa do antykoncepcji – to niedopuszczalne. Oprócz tego chciałabym zrównać pozycję kobiet i mężczyzn, by panie na przykład nie zarabiały mniej za tę samą pracę. Nie lubię też staroświeckiego podziału ról – że kobieta siedzi w domu i zajmuje się dziećmi, a mężczyzna to głowa rodziny i pracuje. Istotna dla mnie jest również kwestia równości i tolerancji osób ze środowiska LGBT. Co tu dużo ukrywać – moje poglądy są lewicowe!

Ma szansę na karierę?