22 marca 2024 roku Kate Middleton poinformowała opinię publiczną, że walczy z rakiem. Monarchini przyznała, że poddaje się leczeniu, w związku z czym przejdzie chemioterapię. Księżna nie wyjawiła jednak z jakim typem nowotworu się zmaga. To oczywiście wywołała w sieci morze spekulacji…

Dlaczego księżna Kate wystąpiła sama na filmie, w którym mówi o chorobie? Znamy powód

Z jakim typem nowotworu walczy księżna Kate? Spekulacje lekarzy

Najpierw fani royalsów tworzyli teorie spiskowe dotyczące „tajemniczego zniknięcia” żony księcia Williama, a teraz zastanawiają się, z jakim typem raka walczy przyszła królowa Anglii. Głosy w tym temacie zabierają też lekarze. Według nich rak musiał zaatakować narządy w obrębie brzucha. W końcu to właśnie poprzez badania wykonane po planowanym zabiegu jamy brzusznej okazało się, że 42-latka ma nowotwór.

Według dr Beth Karian, ginekolożki i onkolożki z Uniwersytet Los Angeles w Kalifornii, guz mógł pojawić się na przykład na żołądku, okrężnicy czy jajnikach. Dodajmy też, że statystycznie najwięcej Brytyjek po 40. Roku życia choruje na raka jajników, macicy, jelit, nerek oraz trzustki.

Nowe wieści o stanie zdrowia Ireny Santor. Trafiła do domu opieki w Skolimowie

Przypomnijmy również, że kilka dni temu zagraniczne media rozpisywały się na temat nowotworu, z którym z kolei musi walczyć król Karol III. Jeśli wierzyć doniesieniom, teść Kate Middleton miał zachorować na raka trzustki, a jego rokowania są przedstawiane raczej w mało kolorowych barwach.

Czy te plotki i spekulacje są prawdziwe? O tym pewnie dowiemy się nieprędko. Pałac chce bowiem jak najwięcej informacji o stanie zdrowia monarchów zachować w tajemnicy. A wszystko ze względów bezpieczeństwa.

Sensacyjne doniesienia zagranicznych mediów! Wiadomo, z jakim nowotworem walczy król Karol III