Kogo słuchaliśmy w 2013 roku? Czyja płyta okryła się przynajmniej raz platyną, a czyja została okrzyknięta klapą roku? A kto obiecał nam nowy krążek i nie dotrzymał danego słowa?

Zaczynamy od Kanye Westa. Yeezus, podobnie jak inne jego albumy, również zdobył od krytyków same pochlebne opinie. Nic więc dziwnego, że ego rapera rośnie i rośnie. Jako przedsmak jego płyty mamy dla Was Bound 2, a w teledysku naga Kim Kardashian i stymulacja seksu na motorze.

Jeśli rozmawiamy już o raperach, to Jay Z wydał w lipcu swój kolejny krążek. Magna Carta Holy Grail trafił najpierw do miliona użytkowników smartfonów Samsunga, a później dopiero na sklepowe półki.

Nowy krążek Britney Spears, Jean, zaczął się bardzo źle… od utworu Work Bitch

Ten rok zdecydowanie należał do Miley Cyrus. Każdy jej teledysk wywoływał ogólnoświatowy skandal i poruszenie. Mówiło się o niej dużo, ale czy ktokolwiek posłuchał Bangerz do końca?

Katy Perry i Lady Gaga wydały swoje krążki w podobnym czasie. Media ogłosiły więc wielkie wyścigi po platynową płytę. Nikt się nie spodziewał, że Perry pokona Gagę. Jednak stało się, ARTPOP okazał się klapą. Gaga straciła na albumie 25 milionów dolarów…

Na koniec, naszym zdaniem, najlepsi.

Po paru latach nieobecności na scenie muzycznej wrócili do nas Daft Punk. Nad płytą Random Access Memories pracowali od 2008 roku! Odwalili kawał dobrej roboty! Czy jest ktoś, kto nie nucił Get Lucky?

Na koniec Eminem i MMLP 2, 8 album rapera. Co nas mile zaskoczyło? Berzerk, czyli 100% starego, dobrego Eminema.

Nie możemy pominąć najświeższej płyty Beyonce! Wydanej po prostu z zaskoczenia. Na koniec roku największa akcja – Bey w piątek 13-go pobiła wszytskie artystki. Jej album pojawił się bez zapowiedzi, a na dodatek z gotowymi teledyskami.

A kto obiecywał nam nową płytę i nie dotrzymał słowa? Kolejny rok w kotka i myszkę bawi się z nami Edyta Górniak. My straciliśmy już nadzieję, na to, że usłyszymy jej nowy numer. W tym roku nowego krążka nie nagrała Rihanna, która zwykle, co roku częstowała nas nowym albumem.