Ben Watkins był 14-letnim uczestnikiem programu „Masterchef Junior”. Nastolatek zmarł w wyniku nowotworu. Wcześniej wiele wycierpiał w swoim życiu – tragicznie stracił oboje rodziców.

Nie żyje jeden z najbarwniejszych uczestników Hell’s Kitchen. Miał 32 lata

Nie żyje Ben Watkins, uczestnik „Masterchef Junior”

Ben Watkins swoje umiejętności kulinarne zdobywał u boku rodziców, którzy prowadzili restaurację Big Ben’s Bodacious Barbecue, Bakery & Deli. W 2017 roku zdecydował się wziąć udział w programie „Masterchef Junior”. Zaraz po zakończeniu zdjęć, w jego życiu miały miejsce tragiczne wydarzenia. Ojciec zastrzelił jego matkę, po czym popełnił samobójstwo. Po śmierci rodziców, zaopiekowała się nim babcia.

Nie żyje 16-letnia uczestniczka „The Voice Kids”. Chorowała na nowotwór

W zeszłym roku wykryto u niego rzadką odmianę nowotworu tkanek miękkich. Mimo chemioterapii, leczenie nie przyniosło skutku. Ben Watkins zmarł 16 listopada 2020 roku. Prawnik rodziny Trent McCain powiedział, że chłopiec był jedną z sześciu osób na świecie, u których potwierdzono występowanie tej choroby.

Podziwialiśmy odwagę i miłość Bena do życia. Nigdy, przenigdy nie narzekał, chociaż jego życie było bardzo trudne. Ben był i zawsze będzie najsilniejszą osobą, jaką poznaliśmy. Pocieszamy się tym, że jego cierpienie w końcu się zakończyło – napisała w oświadczeniu jego rodzina.