Rozstępy to dość wstydliwy problem, a nie powinno tak być! Niezależnie od tego, czy są one różowe, brązowe lub pomalowane na złoto, 80% z nas ma rozstępy. Kiedy widzimy zdjęcia pięknych i szczupłych modelek, najczęściej zapominany że zostały one poddane obróbce przez profesjonalnego grafika. Wiele kobiet trudzi się, by ocalić skórę przed rozstępami. Wcierają drogie kremy, ćwiczą, stosują drastyczne diety, lecz najczęściej ze słabym skutkiem.

Instagram KONTRA rzeczywistość. Modelka pokazuje, jak powstają jej genialne zdjęcia

Rozstępy – kobiety pokrywają niedoskonałości brokatem, by afirmować ciało

W zeszłym miesiącu amerykańska modelka plus size Ashley Graham opublikowała na Instagramie zdjęcie, przedstawiające jej ciało, które zmieniło się z powodu ciąży. Na fotografii zobaczyć możemy rozstępy, które pokrywają brzuch modelki. Bardzo szybko zdjęcie obiegło media głównego nurtu, a fani modelki w komentarzach dziękowali jej za obalenie krzywdzącego wizerunku zawsze perfekcyjnych modelek. Rozstępy nie powinny być tematem tabu, zważywszy na to, że ma je każda z nas. Media społecznościowe nie ułatwiają całej sprawy, gdyż większość ludzi czuje się w Internecie anonimowo. Czemu w ogóle uznajemy, że mamy prawo do oceniania innych na podstawie wyglądu?

Co oznacza ruch Body Positive?

Body Positive to ruch, który uczy myślenia o  drugim człowieku z życzliwością, bez względu na to, jak wygląda. Każdy z nas ma przecież do zaoferowania o wiele więcej, niż tylko to, co widać na pierwszy rzut oka. Body Positive uczy samoakceptacji, patrzenia na inne osoby z sympatią, bez zbędnego oceniania. Uczy dostrzegania przejawów piękna u każdego z nas. Kanony piękna zmieniają się z epoki na epokę. Kiedyś za ideał kobiecej sylwetki, uchodziła taka sylwetka, jaką miała Marylin Monroe.

Swego czasu Chrissy Teigen uczyniła z własnych rozstępów swoisty manifest. Pokazując je oświadczyła, że nie ma zamiaru słuchać żadnych komentarzy, bo lubi siebie i akceptuje swoje ciało w stu procentach.

Na Instagramie powstało konto, w myśli ruchu Body Positive, które pokazuje artystyczne zdjęcia kobiet z rozstępami. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdy nie fakt, że rozstępy pokryte są brokatem. Zamiast szpecącego ciała blizn, rozstępy zostały przedstawione jako naturalne ale i piękne zjawisko, które może przypominać kobiecie o tym cudownym czasie kiedy była w ciąży.

Pomysłodawczyni projektu cyfrowo pokryła rozstępy brokatowymi paskami, a później opublikowała zdjęcie na swoim Instagramie,  @glitterstretchmarksIsabel Deibe, która zapoczątkowała „nową modę” rozmawia z kobietami, które się rozebrały, aby pokazać, że nie mają problemów z rozstępami i w pełni akceptują swoje ciało.

Zawsze miałem rozstępy, na biodrach, piersiach i plecach. Nowe blizny pojawiły się na brzuchu, gdy byłem w ciąży i od tamtej pory musiałam przyzwyczaić się do życia z nimi. Przez lata wydawałam mnóstwo pieniędzy na płyny, mikstury, kremy i oleje. Te produkty mogą być naprawdę drogie, ale nic nie działało – powiedziała kobieta, która zdecydowała się pokazać swoje rozstępy całemu światu.

Wszyscy je mamy (rozstępy), więc dlaczego tak się ich wstydzimy i dlaczego zawstydzamy innych za ich posiadanie – napisała w komentarzu na Instagramie jedna z fanek modelki, Ashley Graham.

Zaczęłam akceptować moje„ tygrysie paski ”, a pokrywanie ich brokatem popchnęło mnie do tego jeszcze bardziej. Nie obchodzi mnie, co ktoś myśli. Rozstępy są na moim ciele z tak niesamowitego powodu, i codziennie przypominają mi, jaką szczęściarą jestem mając przy sobie mojego syna – powiedziała jedna z uczestniczek tego projektu.

A wy, wstydzicie się swoich rozstępów? Dajcie znać w komentarzach jak podchodzicie do tego tematu.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Nowy trend na Instagramie jest OBRZYDLIWY

Sara Boruc pokazała OGROMNY ciążowy brzuch i zdradziła swój sposób na rozstępy

Koniec świata. Kim Kardashin założyła szorty i pokazała rozstępy na piersiach

View this post on Instagram

same same but a little different

A post shared by A S H L E Y G R A H A M (@ashleygraham) on

Fot.Istock.

Kobieta pokazała swoje rozstępy, które pojawiły się na jej ciele po porodzie. Fot.Istock.

Sonda

poll-violet

Kobiety pokazują swoje niedoskonałości na Instagramie - co o tym myślisz?

1

Szczerze? Nie mam ochoty oglądać takich zdjęć, gdy wchodzę na Instagram.

2
Ashley Graham

Popieram. Dobrze, że w idealnym świecie Instagrama ktoś ma odwagę pokazać, jak naprawdę wygląda kobiece ciało.