W Mӧvenpick Resort Kuredhivaru Maldives właśnie ruszył prywatny Tydzień Metamorfozy z Ewą Chodakowską. Został najwyżej wylicytowaną Wielką Emocją podczas zeszłorocznej Wielkiej Aukcji Charytatywnej TOP CHARITY 2023 przez czołowych polskich przedsiębiorców z listy 100 największych według magazynu Forbes osiągając rekordową kwotę 4 mln zł. Organizatorami wydarzenia jest uznana para filantropów Omenaa Mensah i Rafał Brzoskę.

Ewa Chodakowska znalazła sposób, by zachęcić Polki do ćwiczeń? „Po moim obrazku z gołym pośladkiem tysiące osób rozkłada matę!”

Omenaa Mensah, Rafał Brzoska i Ewa Chodakowska razem na Malediwach

Ewa Chodakowska, najsłynniejsza trenerka fitness, przekazała na licytację Wielkiej Emocji tydzień metamorfozy z jej zespołem, który jest nie tylko treningiem pod jej czujnym okiem, ale również synergią doskonale zbilansowanej diety oraz solidną porcją relaksu.

Przedsiębiorcy przeznaczyli na aukcje aż 2 mln zł. Kwotę tę podwoił Rafał Brzoska, co w sumie dało 4 mln. Idąc za amerykańskim stylem filantropii zebrane środki wesprą różne projekty charytatywne inicjowane przez Omenaa Foundation, Rafał Brzoska Foundation i Konsorcjum Filantropijne.

Skupiają się między innymi na dostępie do edukacji podopiecznych polskich placówek opiekuńczo-wychowawczych, utalentowanej młodzieży z ubogich rodzin, uchodźczyń z Ukrainy i ich dzieci, dzieci uwolnionych z niewoli lub przymusowej pracy w Ghanie, skąd wywodzi się rodzina Mensah, a także wesprze prawie 30 projektów polskich fundacji. 

W dzisiejszych czasach filantropia nie ogranicza się już wyłącznie do udzielania pomocy, ale staje się instrumentem wpływu na rozwiązanie wielu problemów, które zmieniają dobrostan społeczeństwa.

Omenaa Mensah o pracy w telewizji: ” Jest tylko jeden program w tym kraju, który chciałabym poprowadzić”

W dążeniu do realizacji tych celów Omenaa Mensah, mobilizuje czołowych przedstawicieli świata biznesu, aby wspólnie zmieniać świat na lepsze. W jej inicjatywach zaangażowani są topowi przedsiębiorcy m.in. jej mąż, Rafał Brzoska, założyciel sieci Diagnostyka Jakuba Swadźba i jego żona Patrycja ze zbadajraka.pl, czy Beata Drzazga z BetaMed. Aktywnie wspierającymi inicjatywy Mensah są też prezes CCC, Dariusz Miłek z żoną Valeriyą Musiną, oraz Katarzyna i Piotr Buccy z j-labs

Nie tylko dzieła sztuki, ale i niematerialne doznania, fascynujące przeżycia, niezwykłe przygody wywołują żywe zainteresowanie przyjaciół inicjatywy Wielkiej Aukcji Charytatywnej. Kto nie chciałby zjeść kolacji przygotowanej osobiście przez Rafała Brzoskę i Omenę Mensah w ogrodach Pałacu w Wilanowie lub spotkać Igę Świątek na korcie i potrenować backhand z mistrzynią?

W tym roku z organizatorzy planują m.in. dzień z Rafaelem Nadalem połączony z meczem i kolacją na jachcie Sunreef, spotkanie przy kawie z polską artystką Ewą Juszkiewicz współpracującą z Louis Vuitton, podczas którego nastąpi przekazanie słynnej torebki Capucines, na którą został przeniesiony fragment jej obrazu „Ginger Locks”.

Jedną z Wielkich Emocji jest właśnie rozpoczęty prywaty turnus z Ewą Chodakowską w prestiżowym ośrodku Mӧvenpick Resort Kuredhivaru Maldives położonym na północy Malediwów na Atolu Noonu – jednym z najmniej zagospodarowanych przez człowieka miejsc.

Nie mogliśmy się doczekać tego wyzwania i realizacji Emocji najwyżej wylicytowanej podczas zeszłorocznej Wielkiej Aukcji Charytatywnej. Dzięki hojności serc polskich przedsiębiorców, 4 mln zł z Wielkiej Emocji Ewy Chodakowskiej wspiera działania charytatywne w Polsce i zagranicą, pokazując potęgę jednoczenia się biznesu wokół wspólnych celów społeczno-filantropijnych. W Wielkich Emocjach kryje się nie tylko niezapomniana przygoda, lecz również inspirująca przemiana społeczna, której nasze pokolenie jest głównym architektem – mówi Omenaa Mensah, inicjatorka Wielkiej Aukcji Charytatywnej.

Wielka Aukcja Charytatywna corocznie przyciąga koneserów sztuki, kolekcjonerów, przedstawicieli świata biznesu, artystów. Podczas wieczoru odbywa się licytacja starannie wyselekcjonowanych dzieł sztuki, nad którymi pracuje prawie 12 miesięcy Rada Artystyczna i fascynujących Wielkich Emocji, które rozpalają wyobraźnię.

Omena Mansah pokazała 21-letnią córkę: „Jest już poważną studentką – przyszłą panią doktor”

Zeszłoroczny sukces Wielkiej Aukcji Charytatywnej, to aż 14 mln zł, które podwoił Rafał Brzoska. Środki zebrano w niecałe 90 minut. 30% kwoty realizuje działania Konsorcjum Filantropijnego, czyli nowej inicjatywy zrzeszającej wybrane fundacje z całej Polski, które otrzymały prawie 30 grantów.

 Wynik aukcji, zwłaszcza Tydzień Metamorfozy, zaproponowany przez Ewę Chodakowską, przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania! Inwestowanie czasu i talentu staje się coraz bardziej skutecznym narzędziem pomagania społeczności. Zauważamy rosnące zaangażowanie topowych przedsiębiorców, którzy dołączają do nas, wspierając tych, którym nie sprzyjało szczęście. Jestem głęboko przekonany, że na naszym pokoleniu ciąży znacząca rola w odbudowie pozytywnego wizerunku polskiego biznesu, jednocząc go wokół wspólnych celów charytatywnych – mówi Rafał Brzoska, współzałożyciel Wielkiej Aukcji Charytatywnej TOP CHARIT