Celine Dion to kanadyjska piosenkarka, której międzynarodowa popularność sięga aż lat 90-tych. Niestety, od kilku lat artystka mocno podupadła na zdrowiu – w maju 2023 roku przerwała swoją trasę koncertową, a jakiś czas później do mediów przedostała się informacja, że gwiazda choruje na zespół sztywnego człowieka, czyli zespół Moerscha-Woltmanna. Jest to niespotykanie rzadkie zaburzenie o podłożu neurologicznym, które powoduje stopniowe sztywnienie w obrębie mięśni oraz silne epizody skurczów. W skrajnych przypadkach choroba może doprowadzić do niepełnosprawności, a nawet do śmierci i na ten moment pozostaje nieuleczalna. Od tamtego momentu media co rusz obiegały kolejne informacje o pogarszającym się stanie zdrowia Celine Dion, a nie tak dawno temu jej siostra Claudette Dion informowała, że piosenkarka „całkowicie straciła kontrolę nad swoimi mięśniami”.

Mimo to piosenkarka nie poddaje się i od jakiegoś czasu udowadnia światu, że nie jest z nią aż tak tragicznie – w kwietniu 2024 roku zapozowała na okładce francuskiego Vogue, a miesiąc wcześniej pojawiła się w towarzystwie dwóch synów na meczu hokeja. Kilka dni temu piosenkarka zagościła w Nowym Jorku z okazji premiery swojego własnego filmu dokumentalnego „Jestem Celine Dion”, gdzie zapozowała na ściance.

Celine Dion zachwyca na premierze filmu dokumentalnego o samej sobie. Zapowiedziała wielki powrót! (FOTO)

Wstrząsające fragmenty filmu o Celine Dion. Ukazano, jak walczy z chorobą

Teraz do sieci trafił fragment filmu „Jestem Celine Dion”, który od wczoraj widzowie mogą oglądać również w Polsce. Jedna ze scen wywołała prawdziwe poruszenie, gdy ukazano na niej moment, w którym artystka przechodzi atak. W trakcie 10 minutowego nagrania widzimy, jak piosenkarka płacze z bólu, nie mogąc się poruszyć ani odezwać. Ostatecznie konieczna okazała się interwencja lekarzy. Zapadający w pamięć fragment sprawił, że wielu internautów również płakało, oglądając z jak wielkim cierpieniem musi mierzyć się gwiazda:

  • To takie przykre widzieć tak wielkie cierpienie kogoś, kto dał innym tyle radości
  • Obejrzałam jej film dokumentalny w zeszły piątek, cały czas płakałam
  • Jej choroba łamie serce, ona jest taka odważna, że podzieliła się tym ze światem
  • Ta nieszczęsna kobieta. Nikt nie zasługuje na coś takiego
  • Całkowicie mnie zmiotło… Widzieć jak bardzo cierpisz, to było łamiące serce. Twoja odwaga i determinacja sa niesamowite, masz za sobą cały świat
  • Nawet gdy oglądasz jej cierpienie, widać jak silny jest jej duch
  • Jestem cała we łzach widząc tą przepiękną kobietę w takim stanie. Nikt nie zasługuje na taki ból, przez który ona przechodzi
  • Nie mogę przestać płakać, żaden człowiek nie powinien się z tym mierzyć

Celine Dion ukrywała swoją chorobę przez 17 lat. Mówi o ciężarze kłamstwa

fot. YouTube

fot. YouTube

fot. YouTube

fot. YouTube

fot. YouTube