Ulubiony zapach księżnej Diany stał się również wyjątkowym zapachem dla księcia Harry’ego. W swoim niedawno wydanym pamiętniku „Spare” książę Sussex wspomina, że ​​przyniósł butelkę „ulubionych” perfum swojej matki na sesję terapeutyczną, gdy omawiał swój żal po jej przedwczesnej śmierci.

Na początku naszej sesji podniosłem pudełko i wziąłem głęboki wdech. Jak tabletkę LSD – napisał.

Książę Harry mówi o swoim „prawdziwym ojcu”. Teraz już wszystko jasne?

Harry używał perfum Diany w celach terapeutycznych

Harry wyjaśnił później skąd wziął się pomysł, by użyć perfumy w terapii:

Przeczytałem gdzieś, że węch jest naszym najstarszym zmysłem i pasuje do tego, czego doświadczyłem w tym momencie, obrazów powstających z tego, co wydawało mi się najbardziej pierwotną częścią mojego mózgu.

Książę Harry nazywa swoją macochę „złą i niebiezpieczną”

Jesteście ciekawi, co to za zapach? Były to perfumy „First” od Van Cleef & Arpels (ok 400 zł), które zawierają kluczowe nuty hiacyntu, róży, jaśminu, bursztynu i drzewa sandałowego.

To nie jedyny zapach ukochany przez zmarłą księżną. Do ulubionych księżnej Diany należały również Penhaligon’s Bluebell, Hermès 24 Faubourg (ok. 800 zł) i Houbigant Paris Deux Fleurs (ok. 500 zł), to właśnie ten ostatni miała na sobie podczas zaślubin w 1981 roku.

Zawsze, zawsze, zawsze używała perfum, co jest ważną rzeczą w życiu kobiety — powiedziała jej wizażystka, Mary Greenwall, w rozmowie z ABC News w 2014 roku.

Oprócz ulubionego zapachu Diany, książę Harry odniósł się także do wody kolońskiej swojego ojca. Ujawnił, że był to Dior Eau Sauvage (ok.400 zł).

Diana, Princess of Wales, / Forum