W swojej nowej książce „Spare” obraz macochy księcia Harry’ego, Camilli, obecnie królowej małżonki, jest prawdopodobnie najbardziej krytyczny. Camilla wyszła za mąż za ówczesnego księcia Karola w 2005 roku, chociaż oboje byli romantycznie związani z przerwami przez dziesięciolecia. Księżna Diana słynnie nazwała Camillę „trzecią osobą” w swoim małżeństwie, a książę Harry najwyraźniej o tym nie zapomniał.

Królowa Camilla to zły charakter?

Tabloidy przedstawiały ją jako „zły charakter” – powiedział Harry Andersonowi Cooperowi podczas wywiadu dla 60minutes.

„Była trzecią osobą w ich małżeństwie. Musiała zrehabilitować swój wizerunek”. – wyznał Harry.

Prowadzący zadał wprost pytanie o stosunek Harry’ego i jego brata księcia Williama do nowej kobiety swojego ojca.

– Ty i twój brat bezpośrednio poprosiliście tatę, żeby nie żenił się z Camillą? — zapytał Cooper.

— Tak — powiedział Harry. „Nie myśleliśmy, że to było konieczne. Myśleliśmy, że przyniesie to więcej szkody niż pożytku, a jeśli on był teraz ze swoją ukochaną, to… z pewnością to wystarczy. Po co iść aż tak daleko, skoro niekoniecznie musisz? Chcieliśmy, żeby był szczęśliwy. I widzieliśmy, jaki był z nią szczęśliwy. Więc w tamtym czasie było to „OK”.

W dalszej części wywiadu dziennikarz odniósł się do słów Harry’ego z książki w której zarzuca królowej Camilli niebezpieczny pakt z prasą do której jak wiadomo, książę ma krytyczny stosunek.

Królowa Camilla rezygnuje z dam dworu, będzie miała za to „towarzyszki”. Co to oznacza?

„Napisałeś, że rozpoczęła kampanię w prasie brytyjskiej, aby utorować drogę do małżeństwa” – powiedział Cooper. „I napisałeś:„ Chciałem nawet, żeby Camilla była szczęśliwa. Może byłaby mniej niebezpieczna, gdyby była szczęśliwa ”. W jaki sposób była niebezpieczna?

– Ze względu na potrzebę przywrócenia jej wizerunku – powiedział Harry. „To uczyniło ją niebezpieczną ze względu na koneksje, które tworzyła w brytyjskiej prasie. Po obu stronach była otwarta chęć wymiany informacji. A z rodziną zbudowaną na hierarchii i z nią na drodze do bycia królową małżonką, z tego powodu na ulicy pozostaną trupy”.

Harry mówi, że przez lata był jednym z tych trupów. Oskarża Camillę, a czasami nawet swojego ojca, o wykorzystywanie go lub Williama, aby uzyskać dla siebie lepsze relacje w tabloidach. Książę Harry pisze, że Camilla „poświęciła mnie na swoim osobistym ołtarzu PR”.

Książę Harry uderza w łysinę brata, czyli kolejne rewelacje z nowej książki

„Jeśli jesteś skłonny wierzyć, jako członkowi rodziny, że bycie na pierwszej stronie, pozytywne nagłówki, pozytywne historie napisane o tobie, poprawią twoją reputację lub zwiększą szanse, że zostaniesz zaakceptowany jako monarcha przez Brytyjska opinia publiczna, to właśnie to… to właśnie zamierzasz zrobić” – powiedział Harry.

Według CBS, autorzy programu poprosili Pałac Buckingam o komentarz w tej sprawie. Ponoć rodzina królewska zażądała, że żeby to skomentowali muszą zobaczyć program przed emisją. Program 60 minutes nie zgodził się na to, więc tym samym nikt z pałacu nie skomentował tych rewelacji.

 

 

Britain’s Prince Harry  Forum

książę Harry

książę Harry

Książę Karol i księżna Camilla obchodzą 15. rocznicę ślubu