Pamela Anderson, ikona lat 90. i jedna z najbardziej znanych twarzy Hollywood, ostatnio podbija świat mody swoją odważną decyzją o rezygnacji z makijażu podczas Paris Fashion Week. Aktorka i była gwiazda „Słonecznego Patrolu” opowiedziała o swojej wyjątkowej metamorfozie w wywiadzie dla Vogue France, gdzie wyznała, że zerwanie z konwencjonalnymi standardami piękna pozwoliło jej na odkrycie prawdziwej wolności i pewności siebie.

Pamela Anderson bez makijażu na święcie mody

To, co zaskakuje, to fakt, że Pamela nie planowała pojawić się na Paris Fashion Week bez makijażu. Jak sama przyznała, ten pomysł przyszedł do niej niespodziewanie, gdy przygotowywała się do pokazu mody Vivienne Westwood.

56-letnia Pamela Anderson? Paris Fashion Week ma nową ikonę stylu!

„Nie przyszłam na Paris Fashion Week z myślą: 'Nie będę nosić makijażu’”, wyjaśniła. „Coś po prostu natchnęło mnie, kiedy ubierałam te piękne ubrania, i pomyślałam: 'Nie chcę konkurować z ubraniami’. Nie próbuję być najpiękniejszą dziewczyną w pomieszczeniu.”

Choć to była spontaniczna decyzja, Pamela podkreśla, że ​​dzięki niej poczuła prawdziwą wolność. „Czuję, że to jest po prostu wolność”, dodała. „To jak ulga.”

Anna Lewandowska bryluje na Paris Fashion Week. Wyeksponowała brzuszek (ZDJĘCIA)

Teraz, gdy nie poświęca godzin na układanie włosów i makijaż, proces przygotowań Anderson jest znacznie prostszy. „To prawie południe, a pokaz jest o pierwszej”, powiedziała, wciąż w szlafroku. „Pozwoliłam moim włosom wyschnąć naturalnie i nałożyłam trochę kremu nawilżającego.”

Jednak to nie tylko zmiana wyglądu, to przede wszystkim przesłanie, jakie przekazuje światu mody. Anderson wyjaśniła, że ​​czasem warto podważać stereotypy piękna narzucane przez branżę modową i media. „Czasami trzeba podważać pojęcie piękna”, mówiła. „Jeśli wszyscy będziemy gonić za młodością lub naszym wyobrażeniem o pięknie z magazynów modowych, to wszyscy możemy być rozczarowani lub być trochę smutni.”

Wow! Pamela Anderson nic się nie zmieniła, „wygląda lepiej niż 30 lat temu”

Dla Pamelii nie jest to tylko zmiana wyglądu, ale również wyraz pewnego przesłania – że piękno pochodzi od wewnątrz, niezależnie od wieku czy wyglądu. „Myślę, że teraz jestem najszczęśliwsza w swojej skórze”, podsumowała.

Jednak to nie tylko rezygnacja z makijażu stała się cezurą w życiu Anderson. Aktorka podkreśliła, że przestała stosować makijaż po śmierci swojej długoletniej wizażystki, Alexis Vogel, która zmarła w 2019 roku z powodu raka piersi. To tragiczne wydarzenie stało się inspiracją dla Pamelii do zmiany swojego podejścia do urody.

Wow! Pamela Anderson nic się nie zmieniła, „wygląda lepiej niż 30 lat temu”

Teraz, Pamela Anderson staje się symbolem naturalnego piękna na świecie mody. Pojawia się na okładkach magazynów bez makijażu, a na pokazach mody prezentuje swoje naturalne piękno. Dla wielu jest inspiracją i dowodem, że prawdziwe piękno pochodzi od wewnątrz, a pewność siebie jest najważniejsza.

Rewolucja naturalnego piękna, którą rozpoczęła Pamela Anderson na Paris Fashion Week, wydaje się mieć ogromny wpływ na branżę mody i przemysł rozrywkowy. Czy to początek nowego trendu? Czas pokaże, ale jedno jest pewne – Pamela udowodniła, że prawdziwa wolność tkwi w akceptacji samego siebie.

 Forum

Forum