Pod koniec listopada do studzia „Dzień Dobry TVN” została zaproszona psycholog Maria Rotkiel, która z prowadzącymi – Filipem Chajzerem i Małgorzatą Ohme – rozmaiwiała o stanach lękowych i atakach paniki. Chajzer niewiele myśląc zaczął udawać na wizji atak paniki. Jego dziwaczne rzucanie się na fotelu i krzyki rozśmieszyły współprowadzącą i gościa, ale nie widzów.

Filip Chajzer pokazał zdjęcie z dzieciństwa. Wygląda jak DONALD TRUMP

Chajzer śmieje się z ataków paniki

Chajzer swoim zachowaniem i „żartem” oburzył i uraził wiele osób. Dziennikarz, jak to ma w zwyczaju, zaczął przepraszać i stwierdził, nie „nigdy w życiu do głowy nie przyszłoby mu urażenie kogokolwiek chorego psychicznie”. Jak wówczas zauważył portal Noizz.pl, „w Polsce jest wszechobecna wciąż stygmatyzacja, że chory psychicznie to czubek, świr, telepie się i wrzeszczy, a Filip Chajzer tylko przyłożył do tego rękę”.

Dorota Szelągowska pisze do Filipa Chajzera po jego „ataku paniki”: Uważam, że to było strasznie słabe

KRRiT reaguje na „żarty” Chajzera

Zachowanie Chajzera zostało skrytykowane. Nie skończyło się tylko na negatywnych komentarzach na jego profilach w mediach społecznościowych. Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zaczęły wpływać skargi na pracownika TVN-u. Po kilku miesiącach jest reakcja ze strony KRRiT. Jak informuje press.pl KRRiT wysłała do TVN-u jedynie pismo, ale nie ukarała stacji.

Przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski skierował do TVN pismo, w którym zwrócił uwagę, że nadawca w swojej działalności programowej powinien uwzględniać różne stopnie wrażliwości odbiorców. W rozmowie poruszano ważne kwestie dla osób borykających się z zaburzeniami lękowymi i atakami paniki i nie można w tej części uznać jej za rozrywkową – stwierdziła Rada.

ZOBACZ TEŻ:

Partnerka Filipa Chajzera, Małgorzata Walczak rzuciła pracę w TVP. Powód?

Nie poznalibyście Filipa Chajzera sprzed 7 lat! (ZDJĘCIA!

 

Małgorzata Ohme i Filip Chajzer w studio "DDTVN"

Małgorzata Ohme i Filip Chajzer/fot. Akpa

Filip Chajzer na ściance

Filip Chajzer/fot. Akpa