Ellen DeGeneres do niedawna prowadziła najbardziej lubiany program na całym świecie. Niestety w ostatnim czasie nad prowadzącą  nadeszły czarne chmury. Ellen została oskarżona o „toksyczną” kulturę pracy. Dziesiątki pracowników twierdziło, że na planie The Ellen Degeneres Show miał miejsce rasizm, zastraszanie i molestowanie seksualne.

Ellen DeGeneres nie pozbiera się po oskarżeniach

Ellen DeGeneres ROZWODZI SIĘ z żoną – nie mogły wytrzymać ze sobą podczas pandemii?

Dwóch byłych pracowników uważa, że przez ponad dekadę Ellen źle traktowała swój personel, co jest ironiczne z powodu jej osobowości przed kamerą.

Dosłownie przypomina dwie różne osoby. Jeden jest okropny, żądny władzy i nieustannie wrzeszczy na wszystkich za wszystko, co może pójść nie tak z produkcją. Drugą osobą Ellen jest to, co widzi świat, czyli przezabawna, miła i oddana kobieta, która jest nieustraszoną orędowniczką społeczności LGBTQ – tłumaczy jeden z pracowników w „The Sun”.

Podkreśla, że wielu pracowników nie mogło już sobie z tym poradzić i odeszło z pracy.

Program ma bardzo dużą rotację. Do tej pory wszyscy bali się cokolwiek powiedzieć, bo obawiali się wpływów Ellen. Dałaby ludziom znać, że mają „najlepsze show w mieście” i jakie mieli szczęście, że dla niej pracowali i jak wielu ludzi umarłoby, by być na ich miejscu – mówi anonimowo były pracownik.

Ma nadzieje, że prawda wyjdzie na jaw i upadnie jej program i kariera: „Nie może dalej żyć w kłamstwie i traktować ludzi w ten sposób. Jej reputacja i obrzydliwe zachowanie wreszcie ją dopadły „.

Afera z Ellen DeGeneres w roli głównej. Dziennikarka kombinuje za plecami pracowników?

BuzzFeed News rozmawiał z 36 pracownikami o ich rzekomych doświadczeniach na planie programu. Jeden z byłych pracowników domniemał, że Kevin Leman, główny scenarzysta i producent wykonawczy programu, namawiał go do seksu oralnego na imprezie firmowej w 2013 roku. Z kolei inni twierdzili, że byli świadkami, jak obmacywał i całował pracowników. Został również oskarżony o żerowanie na młodych pracownikach, którzy bali się złożyć skargi do HR. Kevin w oświadczeniu zaprzeczył „jakimkolwiek niewłaściwym zachowaniom seksualnym”.

BuzzFeed News poinformował również, że pracownicy zostali zwolnieni z powodu urlopu lekarskiego lub z powodu pogrzebu. Inni twierdzili, że menedżerowie mówili, aby nie rozmawiali bezpośrednio z Ellen.

Ellen DeGeneres była MOLESTOWANA przez OJCZYMA jako nastolatka – jej matka komentuje dramat córki

Ellen wysłała do swoich pracowników list z przeprosinami . Napisała, że pierwszego dnia ich programu powiedziała wszystkim, że ​​The Ellen DeGeneres Show będzie miejscem szczęścia – nikt nigdy nie podniesie głosu i wszyscy będą traktowani z szacunkiem.

Oczywiście coś się zmieniło i jestem rozczarowana, gdy dowiedziałam się, że tak się nie stało i za to przepraszam – napisała Ellen w oświadczeniu.

Taylor Swift w The Ellen Show. Fot. BACKGRID / Backgrid UK / Forum

Taylor Swift w The Ellen Show. Fot. BACKGRID / Backgrid UK / Forum

Will Smith w The Ellen Show. Fot. BACKGRID / Backgrid UK / Forum

Will Smith w The Ellen Show. Fot. BACKGRID / Backgrid UK / Forum